DirectX 9.0c nie chce się poprawnie zainstalować

Hey

Napisze na szybko. Gra “GUN” z 2005 wywala mi komunikat jeśli chce ją uruchomić. Pisze coś takiego:
“DirectX 9.0c must be installed”.
Pobrałem tego directa (ale w instalatorze offline). Wypakowalem pliki, kliknąłem na DXSETUP i niby się zainstalował. Ale jakoś za szybko. Zrestartowałem komputer, ale gra nadal pokazywała ten komunikat. Gdy zobaczyłem na dxdiag, okazało sie, że nadal mam 9.0b a nie 9.0c. Próbowałem różnych stronek i linków, ale każdy ważył tyle samo i zawsze coś szło nie tak. Może ja źle to instaluje? Tutaj info o moim komputerze:

System: Windows XP Professional (5.1)
Procesor: AMD Athlon Processor LE-1640 ~2.7Ghz
Karta graficzna: NVidia Geforce 6150SE nForce 430
Pamięć: 1984MB RAM

Proszę o szybką pomoc…

A masz zainstalowany XP service pack 3?

Tak

Diretx 9.29 redist z 2010 roku z DP - to instalowałem na XP, na win7 i tu na forum dawałem porady, jak zainstalować w trybie zgodności na win 10.
Gra z 2005 roku nie mogła wymagać directx 9.29, bo jeszcze 5 lat nie było nic więcej, niż directx 9c, który też mógł być niepoprawnie zainstalowany, stąd la rum o brakujące bibioteki.
Może i źle instalujesz. Pobierasz do folderu bylejakiego nazwanego, w nim wyodrębniasz przez kliknięcie w exe directxa i w okienku instalatora wybierasz ścieżkę browse do folderu bylejakiego.
Tego się nie wypakowuje!
Dopiero w tym bylejakim folderze uruchamiasz DXSETUP - to zsynchronizuje biblioteki dll. Potem usuwa się pobrany directx i ten folder bylejaki. Directx zostaje i jest widoczny w dxdiag.

Po co ci tryb zgodności dla Windows 10? Włączasz w programy i funkcje przez stary panel sterowania w Windows 10 funkcję direct play i wtedy i tak normalnie można doinstalować paczkę, o ile potrzebna. Ale większość gier dba i sobie doinstalowuje DX sama.

Aha. Ale ja po zainstalowaniu z bylejakiego folderu na pulpicie DXSETUP, ten bylejaki folder na pulpicie z masą bibliotek w .rar nadal zostaje a instalacja jest krótka. Bo najpierw instalator nr. 1 każe mi wypakowac gdzieś tego directa, potem ja wchodzę w ten folder i odpalam DXSETUP. Więc co niby robię źle. Jak coś instaluje Directx_Jun2010_redist. A potem DXSETUP.

Pierwsze słyszę aby MS pakował swoje instalatory w RAR.
Ludzie, kiedy się w końcu nauczycie pobierać oprogramowanie z oficjalnych źródeł?!

Może sobie plik CAB skojarzył z WinRAR?

Nie mam internetu na kompie. Dlatego pobieram spakowanego directa. Ale zrozum, to jest zwyczajnie spakowany direct offline. Czyli pobieram go nie przez plik exe bo go nie odpale na telefonie, tylko pobieram 93mb plik (instalator) który wypakowuje archiwa, a wśród tych archiw mogę znaleźć DXSETUP więc przestań pisać głupoty.

Lol przecież instalator to nie plik rar. Pobieram plik exe, potem exe wypakowuje DXSETUP z innymi plikami rar.

Śmieszne :confused:

Wygląda na to, że ten XP jest jakiś feralny*, albo zbugowany.

Ani zgadywać, dlaczego jest taki problem.

A to nie jest śmieszne.

Śmieszny jest fakt, że mi half life 2 episode 2 z 2007 roku poszedł na średnich ustawieniach, a ta gra nie chce się odpalić, chociaż, że ma gorsza grafikę i jest z 2005.
+ValVe nie robi gier nisko budżetowych…
+gra wymaga directx 9 ale nie wiem jaką wersję…
A i mam lub też miałem wirusa czy co to było. Gdy tylko zostawiłem myszkę w bezruchu na pare sekund, to po poruszeniu nią, mysz cyfrowa (ta na ekranie) laggowala i cały komputer lagowal. Dosłownie, wszystko działało na 1 fpsie D: ale usunąłem jakieś 2 pliki i teraz to laggowanie nie jest aż takie widoczne, ale jest.

Gry w większości obok directxa potrzebują visuali C++ 2008, 2010 i wyższych. Zapewniają one biblioteki obrazu i dźwięku.

U mnie na XP śmiga rayman 1995 i inne gry w pSX. Był zapas płyt, kopie biosu playstation, to zachowałem kopie gier w formacie bin/cue
Ale system nigdy nie odmówił mi instalacji czegokolwiek. Pierwsze, co robiłem, to zainstalowałem instalator windows 4.5
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/942288/windows-installer-4-5-is-available

U mnie na XP śmiga Rayman 2 i mam zamiar kupić (na pewno nie teraz) 3 bo jest chyba z 2004r. A z tego roku każda gra mi pójdzie…

Beyond Good and Evil też śmiga. Dlatego nie rozumiem problemu z directem. Spróbuję tego instalatora… Chociaż nie wiem dokładnie o co z nim chodzi. On instaluje coś? Jak coś nie mam neta na kompie.

Może problem jest w tej grze, jakaś feralna. Skąd pobrałeś i tłumacz się gęsto. Gdy nie kupiłeś, to do pobrania są w necie takie gry, które mogą nawet zniszczyć system.

A już nie kombinuj z wyszukiwaniem i pobieraniem visuali.





To komplet i każdy z osobna ma uzupełnienie bibliotek dll dźwięku i obrazu. To każdy powinien to mieć.

1 polubienie

Hmmm… Zapomniałeś o tym: https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Visual-C-Redistributable-dla-Visual-Studio-2019-2017-i-2015,Program,Windows,102471.html

Nie zapomniałem. Instalator visuala 2017 odinstalowuje wcześniejszego visuala 2015 - i to robi automatycznie, więc akurat tego nie podałem, zaś visual 2019 nie jest już dla XP. Sorry :wink:

A to zwracam honor, mistrzu. :slightly_smiling_face:

I tym sposobem wcięło mi visuala 2017, bo uzupelniłem o ten 2019. Płakać nie będę :wink:
MWSnap077