DirectX 9.0c nie chce się poprawnie zainstalować

Aha. Ale ja po zainstalowaniu z bylejakiego folderu na pulpicie DXSETUP, ten bylejaki folder na pulpicie z masą bibliotek w .rar nadal zostaje a instalacja jest krótka. Bo najpierw instalator nr. 1 każe mi wypakowac gdzieś tego directa, potem ja wchodzę w ten folder i odpalam DXSETUP. Więc co niby robię źle. Jak coś instaluje Directx_Jun2010_redist. A potem DXSETUP.

Pierwsze słyszę aby MS pakował swoje instalatory w RAR.
Ludzie, kiedy się w końcu nauczycie pobierać oprogramowanie z oficjalnych źródeł?!

Może sobie plik CAB skojarzył z WinRAR?

Nie mam internetu na kompie. Dlatego pobieram spakowanego directa. Ale zrozum, to jest zwyczajnie spakowany direct offline. Czyli pobieram go nie przez plik exe bo go nie odpale na telefonie, tylko pobieram 93mb plik (instalator) który wypakowuje archiwa, a wśród tych archiw mogę znaleźć DXSETUP więc przestań pisać głupoty.

Lol przecież instalator to nie plik rar. Pobieram plik exe, potem exe wypakowuje DXSETUP z innymi plikami rar.

Śmieszne :confused:

Wygląda na to, że ten XP jest jakiś feralny*, albo zbugowany.

Ani zgadywać, dlaczego jest taki problem.

A to nie jest śmieszne.

Śmieszny jest fakt, że mi half life 2 episode 2 z 2007 roku poszedł na średnich ustawieniach, a ta gra nie chce się odpalić, chociaż, że ma gorsza grafikę i jest z 2005.
+ValVe nie robi gier nisko budżetowych…
+gra wymaga directx 9 ale nie wiem jaką wersję…
A i mam lub też miałem wirusa czy co to było. Gdy tylko zostawiłem myszkę w bezruchu na pare sekund, to po poruszeniu nią, mysz cyfrowa (ta na ekranie) laggowala i cały komputer lagowal. Dosłownie, wszystko działało na 1 fpsie D: ale usunąłem jakieś 2 pliki i teraz to laggowanie nie jest aż takie widoczne, ale jest.

Gry w większości obok directxa potrzebują visuali C++ 2008, 2010 i wyższych. Zapewniają one biblioteki obrazu i dźwięku.

U mnie na XP śmiga rayman 1995 i inne gry w pSX. Był zapas płyt, kopie biosu playstation, to zachowałem kopie gier w formacie bin/cue
Ale system nigdy nie odmówił mi instalacji czegokolwiek. Pierwsze, co robiłem, to zainstalowałem instalator windows 4.5
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/942288/windows-installer-4-5-is-available

U mnie na XP śmiga Rayman 2 i mam zamiar kupić (na pewno nie teraz) 3 bo jest chyba z 2004r. A z tego roku każda gra mi pójdzie…

Beyond Good and Evil też śmiga. Dlatego nie rozumiem problemu z directem. Spróbuję tego instalatora… Chociaż nie wiem dokładnie o co z nim chodzi. On instaluje coś? Jak coś nie mam neta na kompie.

Może problem jest w tej grze, jakaś feralna. Skąd pobrałeś i tłumacz się gęsto. Gdy nie kupiłeś, to do pobrania są w necie takie gry, które mogą nawet zniszczyć system.

A już nie kombinuj z wyszukiwaniem i pobieraniem visuali.

To komplet i każdy z osobna ma uzupełnienie bibliotek dll dźwięku i obrazu. To każdy powinien to mieć.

1 polubienie

Hmmm… Zapomniałeś o tym: https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Visual-C-Redistributable-dla-Visual-Studio-2019-2017-i-2015,Program,Windows,102471.html

Nie zapomniałem. Instalator visuala 2017 odinstalowuje wcześniejszego visuala 2015 - i to robi automatycznie, więc akurat tego nie podałem, zaś visual 2019 nie jest już dla XP. Sorry :wink:

A to zwracam honor, mistrzu. :slightly_smiling_face:

I tym sposobem wcięło mi visuala 2017, bo uzupelniłem o ten 2019. Płakać nie będę :wink:
MWSnap077

Bo on chyba podmienia 2015 i 2017. Ale dziwne, że u ciebie w takim razie siedzi 2015.
Edit: jednak dobrze. Tylko w nazwie instalatora paczki jest 2015-2019, a prawidłowe podmieniło ci na 2019.

2015 był osobno redist i runtime - dwie instalacje, a teraz jest zbiorczy 2015 - 2019

A poniżej zainstalowany tylko 2019, który zastąpił te 2015 i 2017.

Yes. Dzięki za link, bo przy okazji mam komplet visuali. Nie pamiętałem :wink:

Em… Pobieranie gier, ta. Ale gierka waży ile powinna, exe jest z 2005 roku i żaden z nich nie był edytowany w 2019 itp więc pliki raczej nie są szkodliwe. Bo to nie był rip. Uff… To jak przyjdę do domu to spróbuję zainstalować te biblioteki, chociaż gra wymaga directa którego nie mogę zainstalować bo instalacja coś tam źle przebiega. Dzięki za te visuale, przydadzą mi się i tak.