directX 9.0c, nie działający direct3D

Witam, mam problem, dodam może na wstępie, że kompletnie sie na komputerach nie znam, męcze się z tym od paru godzin.

Mimo wersji directX 9.0c gra nie chce mi sie odpalic i wyskakuje komunikat:

"Failed to enumerate any DirectX 9 compatible graphics adapter in this system!

Please make sure you have a DirectX 9 compatibile graphics adapter and hace installed the latest manufacturer provided driver.

The application will now terminate…"

A więc sprawdziłam swoje jaka karte posiadam programem AIDA64 i tam był nawet link do najnowszych sterowników. Sciagnęłam je. niestety za każdym razem w trakcie instalacji wyskakuje mi błąd.

Szukałam w internecie, że to może być wina tego, iż nie mam włączonej opcji direct3D. Wchodziłam do narządu diagnostycznego DirectX poprzez opcję “uruchom” i tam wposywałam “dxdiag” z myślą, że może uda mi się włączyć direct3D, niestety nie udało się ta funcka jest niedostępna. Na dole jest napisane:

"System używa rodzajowego sterownika wideo. Zainstaluj sterownik wideo dostarczony przez producenta sprzętu.

Aby przetestować funcję modułu DirectDraw kliknij powyżej przycisk “testuj moduł DirectDraw”.

Funcje modułu Direct3D są niedostępne. Należy sprawdzić, czy jest to najnowsza wersji sterownika od producenta sprzętu."

I znów wracamy do punktu wyjścia, bo przecież próbuję zainstalować najnowsze sterowniki, ale wyskakuje błąd! Nie wiem już co mam robić przeczytałam chyba już wszystko na ten temat i szukałam już wszędzie…

Napiszę może co nieco o moim systemie, żeby było łatwiej komus mi pomóc:

Karta wideo ATI Mobility Radeon 7500 (IBM)

BIOS Version BK6.0.0 VR006.002.006.007.009.001.001.001 jxibm.all v611

BIOS Date 2002/05/22 13:45

Nazwa kodowa procesora graficznego M7

Numer części M7 Test BIOS

Urządzenie PCI 1002-4C57 / 1014-0517 (Rev 00)

Typ magistrali AGP 4x @ 4x

Rozmiar pamięci 16 MB

Liczba potoków pikseli 2

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 3

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 1 (v1.1)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 2 (v0.5)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v7.0 !!

Czyli mając Radeon 7500 nie otworzę gry? Bo ona wymaga 9.0…

Zastanawia mnie tylko czemu w tym narzędziu diagnostycznym pisze, że mam wersję 9.0.

Za stara karta grafiki,pisze wyrażnie,bibliotekę DirectX 9.0c możesz mieć zainstalowaną,ale karta obsługuje sprzętowo tylko DirectX 7.0,nie ma min jednostek cieniowania Pixel Shader 3.0,które są wymagane przez nowe gry,laptopy nie są do gier,do tego musisz ściągnąć starsze wersje sterowników,te nowe nie obsługują starych kart

Spróbuj jeszcze na stronie producenta laptopa,szukaj na jego stronie Drivers i Download

No nic trudno, chciałam mieć zajęcie na długie zimowe wieczory.

Dziękuję za pomoc:)

Dodane 11.12.2010 (So) 22:32

Rozumiem, że IMB to producent? (tak mam napisane na laptopie)

Tak,coś na tym laptopie pisze więcej np. IBM Thinkpad i numer modelu laptopa,wejdą ci proste gry,ale na nowości nie licz