Directx 9.0c

Nie moge przeinstalowac directx 9.0c. Kiedy naciskam na przycisk dalej odrazu pisze ze zakonczono a zadne pliki sie nie kopjowaly :frowning:

No to musisz mieć go już zainstalowanego :).

Nie wrzucałeś może ostatnio SP2? On właśnie ma zintegrowanego Directxa 9.0c :slight_smile:

Złączono Posta : 22.08.2005 (Pon) 23:28

A po co przeinstalować? :o

po jakiejkolwiek zmianie sterowników(np. od karty graficznej) zalecana jest ponowna instalacja directX

Aha. No to w takim razie najpierw musisz go odinstalować, a dopiero później na nowo zainstalować :roll:

Tylko po co?? skoro prawdopodobnie ma najnowszą wersję Directx już zainstalowaną.

Kolega napisał wyżej, jeśli chce sie uniknąć jakichkoliek potem problemów …

Skąd takie informacje.

Instalator directX sprawdza przy instalacji wersję zainstalowaną na kompie i jak jest zainstalowany nowszy directX lub ten sam kończy instalację.

Z uruchom komenda dxdiag i zrób testy i wszystko pisze i wiesz.

W dxdiag jest wszystko w porzadku. A przeistalowac chce bo gra mi nie chce chodzic.

A jaka gra? I najważniejsz - czy legalna?

To może raczej przeczytaj sobie o wymaganiach sprzętowych gry, w którą chcesz sobie pograć, oraz zastanów się, czy sterowniki masz odpowiednie… :wink:

Sprzet zpelnia wymagania a gra wczesniej normalnie chodzila. Potrzebny do niej directx 8.1. Przed formatem wszystko bylo tak samo oprocz tego ze service packow nie mialem. Teraz mam i service packi i problem z gra. Sterowniki wszystkie poinstalowane.

Sterowniki od ATI nie rusza bez DX, takze musisz go miec zanim sterownik ruszysz z miejsca.

o ile mi wiadomo directx 9.0c jest zintegrowany z servce pack 2 wiec odrazu go mialem i dopiero potem instalowalem stery. wiec wszystko powinno byc w porzadku. ale dalej nie mam odpowiedzi jak przeinstalowac dx. moze najpierw usunac ?? tylko jaki i czym.

Nie polecam odinstalowywać directaX,lepiej od razu postaw nowy system.

Program do 2000/XP

http://www.info.koszalin.pl/programy/dxun.zip

Więcej wpisz

program do odinstalowania directx

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

udalo mi sie odinstalowac directx programem direct buster czy cos podobnego. Zainstalowal mi on rowniez stara wersje directa 7.0. Jak chce zainstalowac nowsza to po nacisnieciu instaluj odrazu wyskakuje okienki iz zakonczono a ja mam dalej 7.0 :frowning:

Zastanawiam sie nad przeinstalowaniem systemu tylko nie chce tracic ustawien osobstych. Moze wie ktos jak to zrobic lub zna adres strony ??

A czego dokładnie?

Jeśli systemu, to właśnie na tym polega format , że ustawiasz później wszystko od nowa, wgrywasz wszystkie sterowniki itp :wink:

A co do reszty, to możesz np. wyeksportować zakładki i ustawienia z Firefoxa i Thunderbird , jeśli używasz:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=27220

Ponad to, aby nie stracić plików, skopiuj te najważniejsze na inną niż systemowa (o ile programy instalowałeś również na systemowej) partycję. Sformatujesz wtedy tylko systemową, a dokumenty i inne się zachowają…

mi nie chodzi o format a o przeinstralowanie windowsa :stuck_out_tongue:

No to po prostu odpal instalatora pod windowsem i tyle ;]

I robisz wszystko jak do nowej instalacji ,tylko zamiast instalować naprawiasz istniejącą instalację XP opcja R.

Będzie potrzeba wgrania poprawek systemowych i ewentualnie sterów do urządzeń.

Jednak w tym wypadku zalecałbym świeżą instalację.

Naprawa XP prawie nie rusza rejestru XP i ustawień i nic z tego może nie być,jeśli chodzi o directaX w zależności od zainstalowanego XP powinien przywrócić wersje 8.1 lub 9.0c.

Zainstalowalem nowego win xp na drugiel partycji. Zainstalowalem stery do grafy. Directx byl 8.1. Odpalilem gierke i wszystko dziala. Roznica polega na tym ze na jednym zainstalowalem service packi a na drgim nie. A co do tego jak przeinstalowac windowsa i takie tam to wiem. Chodzi mi o zachowanie ustawien osobistych kazdego urzytkownika. Moze pomorze opcja Start->Programy->Akcesoria->Narzedzia Systemowe->Kopia Zapasowa i wybranie opcji dokumenty i ustawienia wszystkich osob ?? co o tym sadzicie