Directx 9.0c

(Darkfearr) #1

Nie moge przeinstalowac directx 9.0c. Kiedy naciskam na przycisk dalej odrazu pisze ze zakonczono a zadne pliki sie nie kopjowaly :frowning:

(Zagorskid) #2

No to musisz mie膰 go ju偶 zainstalowanego :).

Nie wrzuca艂e艣 mo偶e ostatnio SP2? On w艂a艣nie ma zintegrowanego Directxa 9.0c :slight_smile:

Z艂膮czono Posta : 22.08.2005 (Pon) 23:28

A po co przeinstalowa膰? :o

(m89) #3

po jakiejkolwiek zmianie sterownik贸w(np. od karty graficznej) zalecana jest ponowna instalacja directX

(Zagorskid) #4

Aha. No to w takim razie najpierw musisz go odinstalowa膰, a dopiero p贸藕niej na nowo zainstalowa膰 :roll:

(lysysz) #5

Tylko po co?? skoro prawdopodobnie ma najnowsz膮 wersj臋 Directx ju偶 zainstalowan膮.

(system) #6

Kolega napisa艂 wy偶ej, je艣li chce sie unikn膮膰 jakichkoliek potem problem贸w ..

(JNJN) #7

Sk膮d takie informacje.

Instalator directX sprawdza przy instalacji wersj臋 zainstalowan膮 na kompie i jak jest zainstalowany nowszy directX lub ten sam ko艅czy instalacj臋.

Z uruchom komenda dxdiag i zr贸b testy i wszystko pisze i wiesz.

(Darkfearr) #8

W dxdiag jest wszystko w porzadku. A przeistalowac chce bo gra mi nie chce chodzic.

(Zagorskid) #9

A jaka gra? I najwa偶niejsz - czy legalna?

(squeet) #10

To mo偶e raczej przeczytaj sobie o wymaganiach sprz臋towych gry, w kt贸r膮 chcesz sobie pogra膰, oraz zastan贸w si臋, czy sterowniki masz odpowiednie... :wink:

(Darkfearr) #11

Sprzet zpelnia wymagania a gra wczesniej normalnie chodzila. Potrzebny do niej directx 8.1. Przed formatem wszystko bylo tak samo oprocz tego ze service packow nie mialem. Teraz mam i service packi i problem z gra. Sterowniki wszystkie poinstalowane.

(M@ster) #12

Sterowniki od ATI nie rusza bez DX, takze musisz go miec zanim sterownik ruszysz z miejsca.

(Darkfearr) #13

o ile mi wiadomo directx 9.0c jest zintegrowany z servce pack 2 wiec odrazu go mialem i dopiero potem instalowalem stery. wiec wszystko powinno byc w porzadku. ale dalej nie mam odpowiedzi jak przeinstalowac dx. moze najpierw usunac ?? tylko jaki i czym.

(JNJN) #14

Nie polecam odinstalowywa膰 directaX,lepiej od razu postaw nowy system.

Program do 2000/XP

http://www.info.koszalin.pl/programy/dxun.zip

Wi臋cej wpisz

program do odinstalowania directx

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

(Darkfearr) #15

udalo mi sie odinstalowac directx programem direct buster czy cos podobnego. Zainstalowal mi on rowniez stara wersje directa 7.0. Jak chce zainstalowac nowsza to po nacisnieciu instaluj odrazu wyskakuje okienki iz zakonczono a ja mam dalej 7.0 :frowning:

Zastanawiam sie nad przeinstalowaniem systemu tylko nie chce tracic ustawien osobstych. Moze wie ktos jak to zrobic lub zna adres strony ??

(squeet) #16

A czego dok艂adnie?

Je艣li systemu, to w艂a艣nie na tym polega format , 偶e ustawiasz p贸藕niej wszystko od nowa, wgrywasz wszystkie sterowniki itp :wink:

A co do reszty, to mo偶esz np. wyeksportowa膰 zak艂adki i ustawienia z Firefoxa i Thunderbird , je艣li u偶ywasz:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=27220

Ponad to, aby nie straci膰 plik贸w, skopiuj te najwa偶niejsze na inn膮 ni偶 systemowa (o ile programy instalowa艂e艣 r贸wnie偶 na systemowej) partycj臋. Sformatujesz wtedy tylko systemow膮, a dokumenty i inne si臋 zachowaj膮...

(Darkfearr) #17

mi nie chodzi o format a o przeinstralowanie windowsa :stuck_out_tongue:

(squeet) #18

No to po prostu odpal instalatora pod windowsem i tyle ;]

(JNJN) #19

I robisz wszystko jak do nowej instalacji ,tylko zamiast instalowa膰 naprawiasz istniej膮c膮 instalacj臋 XP opcja R.

B臋dzie potrzeba wgrania poprawek systemowych i ewentualnie ster贸w do urz膮dze艅.

Jednak w tym wypadku zaleca艂bym 艣wie偶膮 instalacj臋.

Naprawa XP prawie nie rusza rejestru XP i ustawie艅 i nic z tego mo偶e nie by膰,je艣li chodzi o directaX w zale偶no艣ci od zainstalowanego XP powinien przywr贸ci膰 wersje 8.1 lub 9.0c.

(Darkfearr) #20

Zainstalowalem nowego win xp na drugiel partycji. Zainstalowalem stery do grafy. Directx byl 8.1. Odpalilem gierke i wszystko dziala. Roznica polega na tym ze na jednym zainstalowalem service packi a na drgim nie. A co do tego jak przeinstalowac windowsa i takie tam to wiem. Chodzi mi o zachowanie ustawien osobistych kazdego urzytkownika. Moze pomorze opcja Start->Programy->Akcesoria->Narzedzia Systemowe->Kopia Zapasowa i wybranie opcji dokumenty i ustawienia wszystkich osob ?? co o tym sadzicie