Directx 9.0c

(Darkfearr) #1

Nie moge przeinstalowac directx 9.0c. Kiedy naciskam na przycisk dalej odrazu pisze ze zakonczono a zadne pliki sie nie kopjowaly :frowning:

(zagorskid) #2

No to musisz mie─ç go ju┼╝ zainstalowanego :).

Nie wrzuca┼ée┼Ť mo┼╝e ostatnio SP2? On w┼éa┼Ťnie ma zintegrowanego Directxa 9.0c :slight_smile:

Z┼é─ůczono Posta : 22.08.2005 (Pon) 23:28

A po co przeinstalowa─ç? :o

(m89) #3

po jakiejkolwiek zmianie sterownik├│w(np. od karty graficznej) zalecana jest ponowna instalacja directX

(zagorskid) #4

Aha. No to w takim razie najpierw musisz go odinstalowa─ç, a dopiero p├│┼║niej na nowo zainstalowa─ç :roll:

(lysysz) #5

Tylko po co?? skoro prawdopodobnie ma najnowsz─ů wersj─Ö Directx ju┼╝ zainstalowan─ů.

(system) #6

Kolega napisa┼é wy┼╝ej, je┼Ťli chce sie unikn─ů─ç jakichkoliek potem problem├│w ÔÇŽ

(JNJN) #7

Sk─ůd takie informacje.

Instalator directX sprawdza przy instalacji wersj─Ö zainstalowan─ů na kompie i jak jest zainstalowany nowszy directX lub ten sam ko┼äczy instalacj─Ö.

Z uruchom komenda dxdiag i zr├│b testy i wszystko pisze i wiesz.

(Darkfearr) #8

W dxdiag jest wszystko w porzadku. A przeistalowac chce bo gra mi nie chce chodzic.

(zagorskid) #9

A jaka gra? I najwa┼╝niejsz - czy legalna?

(squeet) #10

To mo┼╝e raczej przeczytaj sobie o wymaganiach sprz─Ötowych gry, w kt├│r─ů chcesz sobie pogra─ç, oraz zastan├│w si─Ö, czy sterowniki masz odpowiednieÔÇŽ :wink:

(Darkfearr) #11

Sprzet zpelnia wymagania a gra wczesniej normalnie chodzila. Potrzebny do niej directx 8.1. Przed formatem wszystko bylo tak samo oprocz tego ze service packow nie mialem. Teraz mam i service packi i problem z gra. Sterowniki wszystkie poinstalowane.

(M@ster) #12

Sterowniki od ATI nie rusza bez DX, takze musisz go miec zanim sterownik ruszysz z miejsca.

(Darkfearr) #13

o ile mi wiadomo directx 9.0c jest zintegrowany z servce pack 2 wiec odrazu go mialem i dopiero potem instalowalem stery. wiec wszystko powinno byc w porzadku. ale dalej nie mam odpowiedzi jak przeinstalowac dx. moze najpierw usunac ?? tylko jaki i czym.

(JNJN) #14

Nie polecam odinstalowywa─ç directaX,lepiej od razu postaw nowy system.

Program do 2000/XP

http://www.info.koszalin.pl/programy/dxun.zip

Wi─Öcej wpisz

program do odinstalowania directx

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

(Darkfearr) #15

udalo mi sie odinstalowac directx programem direct buster czy cos podobnego. Zainstalowal mi on rowniez stara wersje directa 7.0. Jak chce zainstalowac nowsza to po nacisnieciu instaluj odrazu wyskakuje okienki iz zakonczono a ja mam dalej 7.0 :frowning:

Zastanawiam sie nad przeinstalowaniem systemu tylko nie chce tracic ustawien osobstych. Moze wie ktos jak to zrobic lub zna adres strony ??

(squeet) #16

A czego dokładnie?

Je┼Ťli systemu, to w┼éa┼Ťnie na tym polega format , ┼╝e ustawiasz p├│┼║niej wszystko od nowa, wgrywasz wszystkie sterowniki itp :wink:

A co do reszty, to mo┼╝esz np. wyeksportowa─ç zak┼éadki i ustawienia z Firefoxa i Thunderbird , je┼Ťli u┼╝ywasz:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=27220

Ponad to, aby nie straci─ç plik├│w, skopiuj te najwa┼╝niejsze na inn─ů ni┼╝ systemowa (o ile programy instalowa┼ée┼Ť r├│wnie┼╝ na systemowej) partycj─Ö. Sformatujesz wtedy tylko systemow─ů, a dokumenty i inne si─Ö zachowaj─ůÔÇŽ

(Darkfearr) #17

mi nie chodzi o format a o przeinstralowanie windowsa :stuck_out_tongue:

(squeet) #18

No to po prostu odpal instalatora pod windowsem i tyle ;]

(JNJN) #19

I robisz wszystko jak do nowej instalacji ,tylko zamiast instalowa─ç naprawiasz istniej─ůc─ů instalacj─Ö XP opcja R.

B─Ödzie potrzeba wgrania poprawek systemowych i ewentualnie ster├│w do urz─ůdze┼ä.

Jednak w tym wypadku zaleca┼ébym ┼Ťwie┼╝─ů instalacj─Ö.

Naprawa XP prawie nie rusza rejestru XP i ustawie┼ä i nic z tego mo┼╝e nie by─ç,je┼Ťli chodzi o directaX w zale┼╝no┼Ťci od zainstalowanego XP powinien przywr├│ci─ç wersje 8.1 lub 9.0c.

(Darkfearr) #20

Zainstalowalem nowego win xp na drugiel partycji. Zainstalowalem stery do grafy. Directx byl 8.1. Odpalilem gierke i wszystko dziala. Roznica polega na tym ze na jednym zainstalowalem service packi a na drgim nie. A co do tego jak przeinstalowac windowsa i takie tam to wiem. Chodzi mi o zachowanie ustawien osobistych kazdego urzytkownika. Moze pomorze opcja Start->Programy->Akcesoria->Narzedzia Systemowe->Kopia Zapasowa i wybranie opcji dokumenty i ustawienia wszystkich osob ?? co o tym sadzicie