Directx bez efektów , pikselowate gry

Z nudów przypomniałam sobie o starych grach, tzn ze starego kompa, w sumie miały być dla sąsiada… ale zainstalowałam je u siebie i każda gra ma pikselowatą grafikę , ostra krawędzie itp …

Zainstalowałam directx’a ( directx_nov2008_redist ) i niby wszystko poszło gładko, zakończone, gotowe do użycia… ale efektów brak!

Dalej piksele w grach…

Nie widnieje też nic, że zainstalowano nowy program w start -> programy, ani nie ma w Panelu sterowania Dodaj/Usuń, że jest jakiś Directx …

a chyba coś gdzieś powinno pisać, że coś zainstalowałam coś nowego?

Plik ma 86,2 mb

może ktoś wie jaki jest powód ??

Nie znam się na tym za dobrze, ale directx nic tu nie poradzi, gra jest stara i będzie tak wyglądała. Wg. mnie to jest tak, jakby chcieć w PSX’ie uzyskać grafikę z PS3. A to, że niema directx’a w dodaj/usuń, to nic dziwnego, ale zrób tak: wejdź w menu start, wybierz z niego uruchom i wpisz “directx”, potem enter. Jeśli otworzy się jakiś folder, to raczej masz dx’a.

Wiesz - te gry są stare więc żaden DirectX nie pomoże! Zmień se rozdzielczość.

To co powyżej + fakt, iż oficjalnie DirectX’a nie da się odinstalować (jednakże nie jest to niemożliwe). Po prostu potrzeba do tego specjalnego programu, ponieważ Windows sam w sobie nie usunie tego, bo DirectX jest jego integralną częścią.

hey, w starych grach directx nie pomoze, a sprawdzic czy jest zainstalowany mozesz przy użyciu programu dxdiag

START>URUCHOM>dxdiag.exe

tam wypisze Ci jaką masz wersje

Pokaż screena to się oceni, może to być jakiś defekt, ale może ta gra po prostu tak wygląda? Może jesteś zbyt przyzwyczajony do grafiki z nowych produkcji? :stuck_out_tongue:

Wypisujecie “te gry”, ale nawet nie wiecie o jakie gry chodzi. ewa310@gmail.com , jakie gry uruchamiasz? Jakieś przykładowe tytuły proszę.

Wpisałam polecenie w “Uruchom” i faktycznie mam zainstalowaną wersje DirectX 9.0c.

Być, może zmylił mnie fakt, że w drugim “starszym” kompie directx normalnie był jakby traktowany jak aplikacja , czyli w starce, w panelu itd

Co do gier , są to Simsy 2 , oraz GTA Vice City… nie wydaję mi się, aby to były nie wiadomo jakie starocie…

poza tym mam porównanie ze starszym kompem i tam grafika była normalna, gładka, taka jaka powinna…

natomiast tu mam 2x lepsze parametry, a efekt jest gorszy… chropowate, ostre krawędziele, pixele itp

Porób screeny i zobaczymy jak to wygląda.

Screeny GTA Vice City

71259086eg5.jpg

vc3wg7.jpg

vc2afs4.jpg

O dziwo, na tych screenach nie wygląda to tak wcale tragicznie jak w rzeczywistości, może faktycznie to kwestia rozdzielczości…

Dla porównania jeszcze screeny z netu - vc oraz sims

63135465jh7.jpg

sims21ix5.jpg

Screena Simsów 2 nie mam, gdyż gra jest odinstalowana ,ale mogę was zapewnić, że tak nie wyglądała , nie wiem czy nie skłamie jeśli powiem, że Sims 1 wypada normalnie lepiej przy moich Sims 2

No wiesz, akurat vice city genialnej grafiki nie ma, tekstury są tragiczne i pikselowate i do tego na mojej zintegrowanej grafice ta gra w full hd zasuwa aż miło. Na tych screenach które pokazałaś vice city wygląda normalnie, tak jak vice city.

A screeny z internetu nie wiem po co pokazałaś skoro nie pokazują Twojego problemu. Ale spoko, miło popatrzeć na ciekawe graficzki :wink:

A sterowniki masz zainstalowane?

Jedynym sposobem na wygładzenie krawędzi jest włączenie tzw. antyaliasingu, czyli wygładzania krawędzi obiektów trójwymiarowych. Jednakże musisz pamiętać, że każdy następny poziom wygładzania zżera więcej pamięci i gierki mogą się po prostu przycinać.

Vice City , jak mówiłam , na zdjęciach nie wygląda to tak tragicznie… wiem, też, że grafika GTA nie powala, ale akurat mam tą grę zainstalowaną, więc wstawiłam screeny z GTA (a z netu są dla porównania, gdyby ktoś nie miał gry i nie wiedział)

Co Simsów nie mam teraz czasu, ale specjalnie zainstaluję grę, żebyście zobaczyli…

Chociaż teraz może directx w końcu coś zmieni…

Wydaję mi się, że na Simsach widać konkretniej różnicę między screenem powyżej (tak jak powinno być) a moją grafikę w grze…

pomimo, że w opcjach gry wł. wygładzenie krawędzi

Tak mam zainstalowane sterowniki!

hmm… ok, zainstaluje Simsy, zobaczę czy jest jakaś poprawa …

bo na Vice City , po prostu tego nie widać, żadnych zmian przed /po Directx’em … może faktycznie taka grafika… i nie pamiętam szczegółów

Zmień rozdzielczość na większą, głębie kolorów na 32.

rzeczywiście , największa rozdzielczość pomogła :slight_smile: wszystko jest już jak należy !

Wielkie dzięki !

Pozdrawiam