Directx bez efektów , pikselowate gry

(system) #1

Z nudów przypomniałam sobie o starych grach, tzn ze starego kompa, w sumie miały być dla sąsiada.. ale zainstalowałam je u siebie i każda gra ma pikselowatą grafikę , ostra krawędzie itp ...

Zainstalowałam directx'a ( directx_nov2008_redist ) i niby wszystko poszło gładko, zakończone, gotowe do użycia... ale efektów brak!

Dalej piksele w grach...

Nie widnieje też nic, że zainstalowano nowy program w start -> programy, ani nie ma w Panelu sterowania Dodaj/Usuń, że jest jakiś Directx ..

a chyba coś gdzieś powinno pisać, że coś zainstalowałam coś nowego?

Plik ma 86,2 mb

może ktoś wie jaki jest powód ??

(kijek) #2

Nie znam się na tym za dobrze, ale directx nic tu nie poradzi, gra jest stara i będzie tak wyglądała. Wg. mnie to jest tak, jakby chcieć w PSX'ie uzyskać grafikę z PS3. A to, że niema directx'a w dodaj/usuń, to nic dziwnego, ale zrób tak: wejdź w menu start, wybierz z niego uruchom i wpisz "directx", potem enter. Jeśli otworzy się jakiś folder, to raczej masz dx'a.

(Marcinch7) #3

Wiesz - te gry są stare więc żaden DirectX nie pomoże! Zmień se rozdzielczość.

(Gardner) #4

To co powyżej + fakt, iż oficjalnie DirectX'a nie da się odinstalować (jednakże nie jest to niemożliwe). Po prostu potrzeba do tego specjalnego programu, ponieważ Windows sam w sobie nie usunie tego, bo DirectX jest jego integralną częścią.

(mordesku) #5

hey, w starych grach directx nie pomoze, a sprawdzic czy jest zainstalowany mozesz przy użyciu programu dxdiag

START>URUCHOM>dxdiag.exe

tam wypisze Ci jaką masz wersje

(Sawyer47) #6

Pokaż screena to się oceni, może to być jakiś defekt, ale może ta gra po prostu tak wygląda? Może jesteś zbyt przyzwyczajony do grafiki z nowych produkcji? :stuck_out_tongue:

(Spectatorx) #7

Wypisujecie "te gry", ale nawet nie wiecie o jakie gry chodzi. ewa310@gmail.com , jakie gry uruchamiasz? Jakieś przykładowe tytuły proszę.

(system) #8

Wpisałam polecenie w "Uruchom" i faktycznie mam zainstalowaną wersje DirectX 9.0c.

Być, może zmylił mnie fakt, że w drugim "starszym" kompie directx normalnie był jakby traktowany jak aplikacja , czyli w starce, w panelu itd

Co do gier , są to Simsy 2 , oraz GTA Vice City... nie wydaję mi się, aby to były nie wiadomo jakie starocie...

poza tym mam porównanie ze starszym kompem i tam grafika była normalna, gładka, taka jaka powinna...

natomiast tu mam 2x lepsze parametry, a efekt jest gorszy... chropowate, ostre krawędziele, pixele itp

(Spectatorx) #9

Porób screeny i zobaczymy jak to wygląda.

(system) #10

Screeny GTA Vice City

71259086eg5.jpg

vc3wg7.jpg

vc2afs4.jpg

O dziwo, na tych screenach nie wygląda to tak wcale tragicznie jak w rzeczywistości, może faktycznie to kwestia rozdzielczości...

Dla porównania jeszcze screeny z netu - vc oraz sims

63135465jh7.jpg

sims21ix5.jpg

Screena Simsów 2 nie mam, gdyż gra jest odinstalowana ,ale mogę was zapewnić, że tak nie wyglądała , nie wiem czy nie skłamie jeśli powiem, że Sims 1 wypada normalnie lepiej przy moich Sims 2

(Spectatorx) #11

No wiesz, akurat vice city genialnej grafiki nie ma, tekstury są tragiczne i pikselowate i do tego na mojej zintegrowanej grafice ta gra w full hd zasuwa aż miło. Na tych screenach które pokazałaś vice city wygląda normalnie, tak jak vice city.

A screeny z internetu nie wiem po co pokazałaś skoro nie pokazują Twojego problemu. Ale spoko, miło popatrzeć na ciekawe graficzki :wink:

(kijek) #12

A sterowniki masz zainstalowane?

(Gardner) #13

Jedynym sposobem na wygładzenie krawędzi jest włączenie tzw. antyaliasingu, czyli wygładzania krawędzi obiektów trójwymiarowych. Jednakże musisz pamiętać, że każdy następny poziom wygładzania zżera więcej pamięci i gierki mogą się po prostu przycinać.

(system) #14

Vice City , jak mówiłam , na zdjęciach nie wygląda to tak tragicznie.. wiem, też, że grafika GTA nie powala, ale akurat mam tą grę zainstalowaną, więc wstawiłam screeny z GTA (a z netu są dla porównania, gdyby ktoś nie miał gry i nie wiedział)

Co Simsów nie mam teraz czasu, ale specjalnie zainstaluję grę, żebyście zobaczyli...

Chociaż teraz może directx w końcu coś zmieni...

Wydaję mi się, że na Simsach widać konkretniej różnicę między screenem powyżej (tak jak powinno być) a moją grafikę w grze...

pomimo, że w opcjach gry wł. wygładzenie krawędzi

Tak mam zainstalowane sterowniki!

hmm... ok, zainstaluje Simsy, zobaczę czy jest jakaś poprawa ...

bo na Vice City , po prostu tego nie widać, żadnych zmian przed /po Directx'em ... może faktycznie taka grafika.. i nie pamiętam szczegółów

(Marcinch7) #15

Zmień rozdzielczość na większą, głębie kolorów na 32.

(system) #16

rzeczywiście , największa rozdzielczość pomogła :slight_smile: wszystko jest już jak należy !

Wielkie dzięki !

Pozdrawiam