DirectX contra WinXP

Mam problem z instalowaniem DirecX9 kiedy to robię pisze że cyt " Instalowane oprogramowanie nie przeszło testów zgodności z systemem Windows XP umożliwiających uzyskanie logo Windows" Nie ma niestety możliwości dania mu pomiń albo ignoruj (brak opcji) Do tego zaczeło mi się wszystko wieszać. Komp czysty świerzo po reinstalu (żadnych gości), już mi ręce opadają :frowning: HELP

Dla informacji mam Athlon 2200XP , Ram 512, Grafa Geforce 5200FX 128Mb, system Windows XP z SP1

Wejdź w : Start>Uruchom>wpisz: dxdiag i zobacz jaką masz wersje directa

heh, nie w tym rzecz, brak zgodności z łinem XP, też tak miałem przed formatem, nie wiem jak to zrobić (może spróbuj z windows update ściągnąć coś)

directX mam 8.1, doczytałam też że mam niepodpisane sterowniki od grafy…to może być przyczyna?? Jeśli tak to co z tym zrobić :cry:

zawarte w rejestrze informacje o usłudze DX 8.1 są uszkodzone lub nie istnieją…koniec cytatu tak mi napisało po uruchomieniu dxdiag

Zainstaluj Sp2 on ma w sobie 9.0c :smiley:

Zobacz narzędzia administracyjne - usługi i czy masz włączoną usługe kryptograficzną na automatyczny jak nie to włącz restrat kompa i zobacz i instaluj directaX.

nie chce Sp2 nie słyszałam jeszcze o tym dodatku nic dobrego. Chce zainstalować directx a nie całą masę śmieci razem z nim :slight_smile: no i co zrobic z tym komunikatem że mam uszkodzone lub nieistniejące info… Dało by np rade odinstalować (jak??) tego direcX i zainstalować nowego…

Sprawdziłeś czy tą usługe masz włączoną.

Dodatkowo z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow sprawdzi błędy i pliki.

A ja wręcz przeciwnie ;]

http://www.xp.net.pl

ja mam Sp2 i nie narzekam :lol: a diretXa i tak miałem więc nie po to instalowałem :roll: