DirectX - do czego służy?

Korci mnie chęć zgłębienia tajemnicy DirectX Redistributable do ściągnięcia z waszego portalu. Na mój rozum w/w służy to do płynniejszego odtwarzania multimediów tj. gry, filmy youtube. Czy tak?

Masz bana na google? :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/DirectX

Lub: http://www.google.pl/search?sourceid=ch … %C5%BCy%3F

Nie wiem czy to twoja tępota czy… http://pl.wikipedia.org/wiki/Directx, nie ma sensu zadawać pytań typu ‘co to jest’ kiedy łatwo można znaleźć to na wiki.

edit.

No i zostałem uprzedzony ::stuck_out_tongue:

Jaki masz system :?:

DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

Instalacja - kliknij aby powiększyć :

directxs.th.jpg

Witam

Nie każdy musi wiedzieć (bo i po co), do czego służy DX. To jest, takie Archiwum X w wersji polskiej. Microsoft sobie stworzył pewne biblioteki, z którymi czasami sam sobie nie radzi. Co fakt faktem wykorzystują programiści grafiki i dźwięku oraz sprzętu (w dość profesjonalny sposób), dzięki im za to. Microsoft nie przypuszczał, że jego “ułatwienia” w tworzeniu i powiązaniu bibliotek graficzno-dźwiękowych da kopa grom. Tylko, że sami się w tym już pogubili. :lol:

zmiana-tapety-windows-starter-t455070.html

Przeczytałem w p/w temacie że masz Windows 7.

Posiadasz już nowszy/wbudowany DirectX 11 i jeżeli nie masz problemów ze starszymi grami to nie instaluj DirectX 9.29 Redistributable :wink:

ale to do mojego innego komputera (XP) a pytam dlatego bo ostatnio reinstalowałem adobe flasha i shockwave ale filmy na yt wciąż i tak sie tną. Wiem ze to po części …serwery ale pomyślałem że może trzeba doinstalować directX bo widze w ‘dodaj/usun progrmy’ następującego nie ma tylko nie wiem czy on by właśnie pomógł.

Zainstaluj - koniecznie.

Podałem p/w link oraz prawidłową instalację.

W razie dalszych problemów załóż nowy temat ponieważ oprócz tego jeszcze mogą być inne przyczyny.

Myślałem że jesteś blondynką z avatara :slight_smile:

Niezła co niee :smiley: kici kici miauuuuu :stuck_out_tongue: :wink: Dobra dzięki za linka :wink: