DirectX niewykryty pomimo, że zainstalowany

Mam problem z DirectX. Otóż kiedy chcę zainstalować jakąś grę głównie ze stajni EA Sports po akceptacji licencji (której tekst nie jest w ogóle wyświetlany) wyskakuje komunikat, że nie odnaleziono DirectX.

sfsxk8.th.jpg

W czym tkwi problem? Pobierałem DirectX ze strony Microsoftu, instalowałem. Instalowałem też DirectX znajdujący się na płytach z grami i NIC. Chociaż instalacja przebiegała pomyślnie…

Spaz

Czy masz zainstalowany SP 2 ? - DirectX 9 jest integralnym składnikiem SP 2…

Uruchom Narzędzie diagnostyczne DirectX

Start - Uruchom dxdiag

Pozdrawiam

Oczywiście, że mam zainstalowany SP2. “dxdiag” nie widzi żadnych problemów - sprawdzałem. Mam zainstalowaną najnowszą wersje DirectX.

uruchom w trybie zgodnosci z windows 2000. Instrukcje krok po kroku znajdziesz na stronie EA

Ten komunikat nie oznacza, ze nie ma w systemie DirectX. Gra wymaga wersji 9c albo wyższej ( :-o ). Przejdź do rejestru i w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX i

kliknij podwójnie w wartość o nazwie Version i zamień 4.09.00.0902 na 4.09.00.0904. Zamknij rejestr i restart maszyny.

popula ja mam najnowszą wersje DirectX czyli 9C. Nie zmieniam w rejestrze tego wpisu bo wersja jest właśnie taka (4.09.00.0904). Nie mam już pomysłów na to co może być przyczyną, w czym problem…

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t72529.html

Post ze screenem i opisem nad nim.