DirectX, powrót do wersji 12 po instalcji gry

Cześc, mam na swoim komputerze Windows 10, wgrywalem dzis PES2015 i zaznaczyłem by wgrał DirectX. Z tego co wiem na Windows 10 jest directx 12 a mi w dxdiag pokazuje directx 11.2. Ktos wie jak wrócić do 12? Pozdrawiam

krisuu16 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

  1. Nie ma gier obsługujących DX12. Jeszcze.

  2. System to jedno, odpowiednia karta to druga i kluczowa sprawa.

chodzi mi o to,ze zastąpiłem zainstalowanego wraz z systemem Windows 10 DirectX-a 12 wersją 11.2. Chciałbym ponownie zainstalować DirectX 12 bez reinstalacji systemu

Zrzut_ekranu_2015-11-25_21.06.25.thumb.p

A czy Twoja karta graficzna, obsługuje Directx 12? No ja w to wątpie.

Czy wcześniej widziałeś w dxdiag  DX12? Wątpię w to.

Nie musisz nic instalować, wystarczy że zaopatrzysz się w kartę graficzną obsługującą DX 12.

O ile dobrze pamiętam. W tym miejscu dxdiag pokazuję wersji dx zainstalowaną z systemem a nie tą którą obsługuje karta graficzna. Od tego jest zakłada ekran.

Nie całkiem jest tak - u mnie pokazuje DX10 bo taką mam kartę (lepsza mi jest zbędna) chociaż mam Win 10 Pro (najnowsza oficjalnie dostępna wersja testowa).

Gdybym zamontował kartę obsługującą np. DX 11, to by w tym miejscu napisane było 11. Po prostu dxdiag pokazuje “aktywną” wersję DX. U mnie w żadnym innym miejscu dxdiag  nie ma podanej innej wersji DX

Tak dokładnie jest. Mam GTX 660 czyli DirectX 11, a dxdiag pokazuje wersję 12 czyli tą systemową która jest w Win 10.