Dirt 3 + Kupiony Klucz + Steam

Witam mam takie pytanie. Spodobała mi się gra Dirt3 lecz nie chcę wydawać ponad 100zł na wersję pudełkową. Na allegro można kupić oryginalny CD-KEY. I tu moje pytanie, ponieważ gdy kupie taki klucz nie będę miał fizycznie płyty z grą. Czy jeśli ściągnę tą grę przez Steam i wprowadze kupiony klucz będzie działać ? Dodatkowo daje link do aukcji aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

http://allegro.pl/dirt-3-cd-key-24-7-najtaniej-automat-i1777969650.html

Kupiłem już u tego właśnie sprzedawcy kilka kluczy do gier - były tam też klucze do STEAM i wszystko działa bdb :wink:

Klucz STEAM najpierw wprowadzasz - wtedy STEAM weryfikuje do jakiej gry ten klucz pasuje i go aktywuje przypisując klucz na stałe do konta STEAM - następnie gra jest ściągana przez STEAM na dysk komputera do folderu gdzie STEAM jest zainstalowany.

PS. Jest jeden haczyk - klucz ten nie pasuje do STEAM (w aukcji nigdzie nie jest wspomniane, żeby użyć STEAM do aktywacji klucza) - musisz mieć własną kopię gry - możesz pożyczyć płytę od kolegi - lub pobrać z neta i aktywować - tak jakby pirata, lecz nie używać cracka i aktywować grę zakupionym kluczem :wink: Z tego co widzę będziesz też musiał założyć konto w Games For Windows Live.

Zadałem pytanie przez Allegro do tego człowieka i odpisał, że ten klucz nie będzie działał na steamie. I teraz niewiem. Czy po prostu chcę zarobic ( bo są na allegro też wersje STEAM tylko, że kosztują 40zl) czy po prostu faktycznie klucze steam są jakies inne

Jeżeli chcesz mieć grę przypisaną do konta STEAM to musisz kupić klucz na aukcji na której jest wspomniane, że klucz aktywuje się na STEAM’ie.

Aha dzięki za odpowiedź :wink: ale ciekawi mnie jedno czy na takiej wersji ściągniętej z neta gry działał by ten " zwykły " klucz

CD-Key to klucz do instalacji/aktywacji gry na kompie, a klucz do multiplayera to coś zupełnie innego. Szczerze mówiąc wątpię, aby takie aukcje były legalne.

Niezupełnie - klucz będzie działał też na multiplayer ponieważ trzeba założyć i tak konto w Games For Windows LIVE - wiem ponieważ sam kupiłem taki klucz do gry Bulletstorm - grę pobrałem z neta a później aktywowałem ją zakupionym kluczem który przypisał się do konta GFWL i wszystko działa bdb :wink:

Czyli jeśli pobiore dirta 3 no powiedzmy z torka jakiegos to klucz normalnie powinien zadzialac? Co do legalności myślę, że jeśli nie było by to legalne takie aukcje były by usuwane a jak widać ten sprzedawca funkcjonuje już długo.

Tak klucz powinien działać.