Dirt 3 + Kupiony Klucz + Steam


(Andrew7826893) #1

Witam mam takie pytanie. Spodobała mi się gra Dirt3 lecz nie chcę wydawać ponad 100zł na wersję pudełkową. Na allegro można kupić oryginalny CD-KEY. I tu moje pytanie, ponieważ gdy kupie taki klucz nie będę miał fizycznie płyty z grą. Czy jeśli ściągnę tą grę przez Steam i wprowadze kupiony klucz będzie działać ? Dodatkowo daje link do aukcji aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

http://allegro.pl/dirt-3-cd-key-24-7-najtaniej-automat-i1777969650.html


(Erufenrito) #2

Kupiłem już u tego właśnie sprzedawcy kilka kluczy do gier - były tam też klucze do STEAM i wszystko działa bdb :wink:

Klucz STEAM najpierw wprowadzasz - wtedy STEAM weryfikuje do jakiej gry ten klucz pasuje i go aktywuje przypisując klucz na stałe do konta STEAM - następnie gra jest ściągana przez STEAM na dysk komputera do folderu gdzie STEAM jest zainstalowany.

PS. Jest jeden haczyk - klucz ten nie pasuje do STEAM (w aukcji nigdzie nie jest wspomniane, żeby użyć STEAM do aktywacji klucza) - musisz mieć własną kopię gry - możesz pożyczyć płytę od kolegi - lub pobrać z neta i aktywować - tak jakby pirata, lecz nie używać cracka i aktywować grę zakupionym kluczem :wink: Z tego co widzę będziesz też musiał założyć konto w Games For Windows Live.


(Andrew7826893) #3

Zadałem pytanie przez Allegro do tego człowieka i odpisał, że ten klucz nie będzie działał na steamie. I teraz niewiem. Czy po prostu chcę zarobic ( bo są na allegro też wersje STEAM tylko, że kosztują 40zl) czy po prostu faktycznie klucze steam są jakies inne


(Erufenrito) #4

Jeżeli chcesz mieć grę przypisaną do konta STEAM to musisz kupić klucz na aukcji na której jest wspomniane, że klucz aktywuje się na STEAM'ie.


(Andrew7826893) #5

Aha dzięki za odpowiedź :wink: ale ciekawi mnie jedno czy na takiej wersji ściągniętej z neta gry działał by ten " zwykły " klucz


(Xparanienormalnyx) #6

CD-Key to klucz do instalacji/aktywacji gry na kompie, a klucz do multiplayera to coś zupełnie innego. Szczerze mówiąc wątpię, aby takie aukcje były legalne.


(Erufenrito) #7

Niezupełnie - klucz będzie działał też na multiplayer ponieważ trzeba założyć i tak konto w Games For Windows LIVE - wiem ponieważ sam kupiłem taki klucz do gry Bulletstorm - grę pobrałem z neta a później aktywowałem ją zakupionym kluczem który przypisał się do konta GFWL i wszystko działa bdb :wink:


(Andrew7826893) #8

Czyli jeśli pobiore dirta 3 no powiedzmy z torka jakiegos to klucz normalnie powinien zadzialac? Co do legalności myślę, że jeśli nie było by to legalne takie aukcje były by usuwane a jak widać ten sprzedawca funkcjonuje już długo.


(Erufenrito) #9

Tak klucz powinien działać.