Disc at once czy Track at once?


(Dariusz20) #1

Którą metodą nagrać płytkę mp3 DISC at once czy TRACK at once?Chodzi o odtwarzanie mp3 w radioodtwarzaczu w samochodzie,żeby wyświetlały się nazwy wykonawców i tytuły utworów?


(scripter1) #2

W tym wypadku nie ma to absolutnie żadnego znaczenia bo i tak jest to pojedyncza sesja zapisu danych która i tak est zapisywana jako 1 (pojedyncza) ścieżka.

Chyba że chcesz stworzyć płytę wielosesyjną i później dogrywać kolejne pliki (nie każdy odtwarzacz radzi sobie z wielosesyjnymi) ale wtedy i tak musisz wybrać track at once żeby to było możliwe i nie możesz zapełnić całego dysku bo wtedy i tak już nie będzie miejsca żeby coś dograć.

Tak naprawdę wybór trybu disc czy track at once ma znaczenie tylko przy płytach CD/DVD Audio (płyta z mp3 to płyta danych a nie audio).


(Qwerty01) #3

Nie słuchaj scriptera.

Oczywiście, że DAO. Jak stosujesz TAO to nawet jak usuniesz przerwy między ścieżkami to powstanie 1-2 sekundowa przerwa.

Lepiej nagrywaj z niską prędkością 8x lub 16x, aby zapis wyglądał według CLV, a nie (Z-CLV - najgorszy z typów). Żeby były podpisane piosenki musisz dodatkowo włączyć RAW


(scripter1) #4

qwerty0101 , coś ci się chyba pomieszało.

To co piszesz to się zgadza ale to dotyczy tylko płyt CD Audio (takich jak standardowe oryginalne płyty z muzyką ze sklepu) ale kolega Darek22 chce nagrać płytkę z plikami mp3 a nie płytę CD Audio (przynajmniej tak wynika z tego co napisał).


(Dariusz20) #5

Dokładnie.Chodziło mi o płytkę z muzyką w formacie mp3.Wybrałem DAO i jest oki:)Dzięki za sugestie:)