Disciples 2 - GOG

Witam
Ostatnio na gog.com była promocja na grę Disciples 2. Zakupiłem, w pakiecie były dwie gry Disciples Dark prophecy i disciples rais of the elfes.
Zainstalowałem obie i żadna nie chce się włączyć.
Uruchamiam gre, pojawia się okienko i zaraz znika. I tak cały czas. Może ktoś miał podobny problem i ogarnął temat, albo wie jak to naprawić.

System - Windows 10 64bit
P.s.
Próbowałem z ustawianiem zgodności zarówno GOG.galaxy jak i gier. Nie dało to nic

Uruchamiasz przez gog galaxy? W katalogu z grą nie masz jakiegoś programu konfiguracyjnego?


Poza tym dodaje fajne funkcje, jak współczesne rozdzielczości itp

Trzeba zaznaczyć w programie konfiguracyjnym żeby gra używała sprzętowego wsparcia grafiki z tego co pamiętam.

Ewentualnie możesz spróbować użyć jakiegoś wrappera directdraw.

Zobacz na forum GOG może ktoś jeszcze miał z tym problem.
Najwyżej napisz do pomocy technicznej - bardzo sprawnie pomagają.

Nie ma nic do konfiguracji. Jedynie coś tam w galaxy.com ale nie wpływa to w żadnym stopniu na grę.

Właśnie próbuje zainstalować tego wrapper patcha ale windowsowy defender blokuje go cały czas jako zagrożenie.

Właśnie na forum znalazłem tylko info o tym wrapper patchu, ale nie mogę go zainstalować.
Do pomocy technicznej napisałem, ale póki co dostałem tylko wiadomość zwrotna z automatu.

A powinien być plik configeditor.exe …

to poczekaj na ich ruch :slight_smile:
Też mam Win10 i obie gry z GOG’a - zaraz spróbuję u siebie uruchomić.

Nope - II część u mnie nie działa, ale jedynka już tak. Być może to wina nowej kompilacji okienek.

Pobrałeś DisciplesGL_1.73.exe i po uruchomieniu aktywuje się Windows Defender czy ma to miejsce już po podmianie plików dll ?

Jak kończy się pobieranie pliku włącza się defender.
Później jak wcisne że mimo ostrzeżeń chce zapisać plik dalej defender krzyczy że plik może uszkodzić komputer…

Jest ten configeditor, ale w nim co bym nie ustawił i tak gra nie działa.

ciekawe, u mnie siedzi cicho :rofl:

Wrzuć screen z tego konfiguratora.

Problem rozwiązany. Po instalacji wrapper patcha gra uruchomiona.

1 polubienie