Disk boot failure. Insert system disk and press enter

U mojego brata na komputerze wyskakuje ten błąd podczas uruchamiania się komputera. Najpierw pojawia się okno, gdzie można przejść do Biosu. Potem to okienko, gdzie pisze wszystkie podzespoły i mi od razu pokazuje BOOT FROM CD. Czemu CD chce odpalać? Nie wiem od czego to i co się mogło stać. Komp chodził dobrze. Ma on WinXP, dwa dyski twarde i napęd DVD-RW. Napiszę co robiłem, żeby pomogło.

  1. Włożyłem dysk z systemem tak jak prosi i tam potem kliknąłem, żeby z dysku odpalił, a nie żeby odpalał instalatorkę windowsa. Uruchomił się bez problemów. Wyjmuję płytę, uruchamiam ponownie komputer. Działa! Dziś brat włącza - znów ten błąd :frowning:

  2. Zrobiłem skanowanie dysku na błędy i dałem żeby je naprawiło. Nie wiem czy wykrył błędy, bo wtedy odszedłem od kompa, ale zrobił to skanowanie.

  3. Skanowanie antywirusowe też zrobiłem. Ale myślę, że zrobię skaner on-line Kasperskym.

  4. W Biosie sprawdzałem - działa i wykrywa dyski, boot loading ustawiony na poprawny dysk.

Czy ktoś wie co to może być? Czytałem tematy tutaj o tym, ale były tu trochę inne problemy (restarty itp.) a ja tak nie mam.

Dodane 11.01.2009 (N) 21:44

OK. Dałem jakoś radę :smiley: można zamknąć temat.