Disk boot failure, insert system disk

Witam

Mam problem z dyskiem. Podczas uruchamiania systemu Windows (strasznie wolno się odpala) , wyskakuje mi komunikat :

Boot from CD/DVD

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale podczas uruchamiania jest takie jakby piknięcie.

Dysk jest dobrze podłączony do komputera (sprawdzałem 2 razy), w BIOSIE ustawiałem First Boot Device na Hard Disk i nadal nic.

Próbowałem również Load Fail-safe defaults i Load Optimized defaults ale też nic.

Jak ustawiam First boot device na Cd rom i wkładam płytkę z Windowsem to nie wyskakuje komunikat że klawisz spowoduje rozruch CD, tylko od razu sie włącza instalator i po chwili czarny ekran i musze restartować komputer. Już nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc, na dysku posiadam ważne faktury i dokumenty.

Chciałbym jeszcze dodać że w BIOSIE nie widnieje moja nazwa dysku tylko Hard disk.

Przy uruchomieniu komputera czerwona dioda od dysku cały czas jest zapalona i komputer ma wolniejszy rozruch.

Sprawdź dysk na innym kompie.

Decco , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Tak jak poprzednik igrek , jeśli masz możliwość podpiąć u kogoś. Albo odpal jakiegoś linuksa z cd czy pendriva. I zobaczysz czy będzie dostęp do danych chociaż. Możesz też jeszcze sprawdzić chyba że już przepiąłeś do sąsiedniego gniazda czy wymiana kabla sygnałowego. Narazie nie wiadomo co jest przyczyną sprawdź o ile nie zwracałeś uwagi czy płyta ma kondensatory w dobrym stanie nie są uwypuchlone. Jedno piknięcie raczej jest sygnałem włączenia prawidłowego komputera chyba że chodzi o inny rodzaj i wyraźnie dochodzi z dysku i czy od tej pory on sam nie jest głośniejszy. Dysk z dos można sprawdzić programem MHDD tylko kontroler sata jeśli ten dysk tego interfejsu w biosie musi być ustawonie jako IDE , Contabile IDE, róznie ta funkcja się nazywa w biosach albo dysk ustawione na Master i najlepiej jedno urządzenie na taśmie jesli interrfejsu IDE i to są warunki żeby dysk był wykryty przez mhdd bo inaczej nic dalej nie zdziałasz tym programem. A po wejściu czarne tło i żeby wyświetliło SMART wcisnąć F8 , czy dwa razy F4 żeby zrobiło ska n powierzchni dysku i po wyświetleniu wyników zrobić zdjęcie obu parametrów i zobaczy się czy są badsectory i pozostałe sektory w jakim stanie.

Przepraszam że pisze o tej porze ale dopiero wróciłem z pracy.

Nie mam jak podpiąć dysku do innego komputera ponieważ posiadam laptopa. Kondensatory na płycie głównej posiadam w dobrym stanie (nie są uwypuklone).

zostaje mi w takim razie przelecieć programem MHDD, ale nie za bardzo wiem jak się go używa.

Chciałbym dodać że w dniu w którym wyskoczył komunikat o tym błędzie, rano normalnie komputer działał, wyłączyłem go i poszedłem do pracy. Po powrocie odpaliłem komputer i wyskoczył ten komunikat.

Jeżeli program MHDD nic nie wykaże to mogę się pożegnać z dyskiem?

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html zrób skan powierzchni i podaj wynik na forum.

To śmigaj z trefnym HDD do kolegi albo zainwestuj w adapter IDE/SATA>USB, ten drugi przyda się na przyszłość. We własnym interesie podaj też tu jak najwięcej szczegółów, może masz np. płytkę głowną z trefnej serii lub jednego z tych masowo padających Seagate’ów?

Jak wypale program MHDD to przed włożeniem płytki muszę przestawić dysk na MASTER (pytam tylko czy jest taka konieczność)?

Jak masz dysk z interfejsem IDE to trzeba ustawić na master zworka i dobrze jak jedno urządzenie na taśmie sygnałowej. Jeśli dysk SATA to w biosie ustawiasz żeby było native IDE , SATA as IDE, albo podobnie i w pierwszym gnieździe sata żeby dysk był wykryty przez MHDD

Mam dysk podpięty kablem SATA, czyli muszę nastawić w BIOSIE native IDE (lub podobnie), ale ustawić mam to przed włożeniem płytki z MHDD?

Nie rozumiem tego zdania “pierwszym gnieździe sata żeby dysk był wykryty przez MHDD”.

Tak, bo inaczej MHDD nie wykryje twojego dysku.

U mnie np. jak połączyłem do dalszych gniazd numeracji SATA to właśnie Mhdd nie wykrywa dysku tylko muszę mieć podpięte pod gniazdo pierwsze. Jak włożysz płytę z Mhdd to przy resecie wejdź do biosu i ustaw sata native ide i botowanie na cd zapisz ustawienia przewaznie f10 przy wyjściu z biosu i powinien się odpalić MHDD i wykryć dysk. Po skończeniu pracy MHDD przywróć poprzednie ustawienia.

Wypaliłem program MHDD na płytę, lecz nie wykrywa mi on dysku tylko CD ROM.

Czy w biosie dysk jest wykrywany?

Czy masz ustawione jak pisałeś

W BIOSIE nie widać dysku. Posiadam dysk SAMSUNG HD322HJ 320GB. Wszedłem w BIOS i nie wiem gdzie mam szukać tego native IDE (dysk mam podpięty kablem SATA).

Dodane 07.10.2012 (N) 15:44

Sprawdzałem dysk na innym kompie i też go nie czyta w BIOSIE.