Disk boot failure, insert system

Verifying DMI Pool Data…

Boot from CD :

DISK BOOT FAILURE , INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

o co chodzi z tym??

włączam kompa i wyskakuje mi takie cos , system sie nie otwiera , nie wiem dlaczego :expressionless:

SE win 98

ps.: pilne

ps2.: dodam ze system sie uruchamial przed kilkoma minutami , po kilku restartach pojawilo sie takie cos ,

dokladnych parametrow dysku jak i kompa nie posiadam.

system byl rowniez zainfekowany wirusem (pasek start , trzy czerwone kołka a w srodku kazdego z nich bialy krzyzyk (" x " )

regardz

w biosie masz ustawione bootowanie na CD wjedz w biosa (DEL przy starcie kompa) i tam dobajrze w drugiej pozycji naciskasz enter i jako first boot dajesz folpy jako drugi hdd 01 a trzeci CD rom

Nie masz czasami włóżonej dyskietki do stacji dyskietek :?:

dalej to samo :confused:

nie ma dyskietki włozonej :expressionless: ale byla , dzieje sie tak po wyciagnieciu :expressionless:

.

tak ale jak biosie wyłączysz bootowanie to jeszcze zasejwuj nie iwme jakim przyciskiem u mnie jest to F10 masz napisane który do tego słuzy podpisany jest save & exit

daje save and exit

ale masz rację , F10 to save’owanie :stuck_out_tongue:

kurde , nie wiem dlaczego nie wykrywa tego jeb… głupiego dysku :confused:

Spróbuj przeskanować system jakimś antywirem z poziomu DOS-a (nie znam nazw :wink: )

Podociskaj kabelki, które idą do dysku twardego :wink:

uzytkownik Przemo1992 udzielil pomocy poza forum (gg) , dziekuje

pozniej dopisze szczegoły o ile bedą potrzebne

regardz

Tym samym dalsze dywagacje są zbędne.

Co nie przeszkadza, że IMHO Przemo1992 :x

No cóż wirusy też mogą tak nabroic poprzez zamazanie boot sektora. są do tego różne polecenia np: fixmbr ; fixboot itd. Warto spróbowac