Disk boot failure ... problem partycje

Resetował mi się komputer i zrobiłem format partycji D: i zainstalowałem na niej drugi windows także miałem 2 systemy. C: był zawirusowany i używany jako główny i jak zainstalowałem system na D: to w menu instalacji windowsa usunąłem partycje C: i teraz wyskakuje mi ten komunikat “disk boot failure, insert system disk and press enter”. W biosie mam ustawiony start z hdd. Podejrzewam, ze windows dalej szuka C: na ktorym powinien byc zainstalowany windows, a u mnie jest w tej chwili na D: tylko jak to przestawic? Problem pojawił sie po usunieciu partycji C:.

Uruchom Konsolę Odzyskiwania z płytki z XP i wykonaj polecenie fixboot.

http://support.microsoft.com/kb/307654/pl

probuje ale wyskakuje ze FIXBOOT nie mozna znaleźć dysku systemowego albo określony dysk nie jest prawidłowy ehh.

No to żeby lepiej zdiagnozować problem potrzebuję zrzutu ekranu z GParted.

Pobrany obraz wypalasz na płytce i uruchamiasz z niej komputer.

Najprawdopodobniej będzie potrzebne ustawienie flagi boot dla partycji D: (w Linuxie będziesz musiał ją rozpoznać po rozmiarach).

Chociaż nie jestem pewien, czy system będzie się chciał po tym uruchomić…

“… zrobiłem format partycji D: i zainstalowałem na niej drugi windows także miałem 2 systemy. C: był zawirusowany i używany jako główny i jak zainstalowałem system na D: to…” to niestety, nie pozbyłeś się najprawdopodobniej wirusa.

Najlepiej usuń obydwie partycje i utwóz na nowo :slight_smile:

Tak jak napisał deFco247, uruchom komp z liveCD i zlikwiduj z partycji C: flagę boot a ustaw na D: boot.

U mnie też taki komunikat wyskakuje ale ja mam techniczny problem, bo mam starą płytę na ATA a dysk mam z wyjściem SATA i między płytą a dyskiem jest przejściówka GEMBIRD’u IDE to SATA i ona coś mi chyba nie łączy albo coś z płytą już się dzieje.