DISK BOOT - problem partycje


(Testw) #1

Witam, mam problem tak jak w temacie, próbowałem się na innym dysku i uruchomił się jako Windows XP i sprawdziłem czy jest dysk partycji w "Mój komputer" i niema go. Co można zrobić? mam dysk seagate 500gb, pracuje dysk ok. help me :frowning:


(Agatonster) #2

testw ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Testw) #3

Na nim jest windows i jest wszystko. To jest mój wcześniejszy dysk ale pewnego dnia pokazał się błąd disk boot failure... i już nic się nie dało z nim zrobić, ani wgrać windowsa, bo nie widział dysku ani nic. szukałem google i nic nie pomoze mi :frowning:


(Piotrkijak) #4

Komunikat Disk boot failure oznacza, że bios nie znalazł urządzenia, z którego mógłby uruchomić system operacyjny/instalator systemu operacyjnego. Wniosek z tego jest taki, że uwaloną masz taśmę sygnałową hdd, lub po prostu uszkodziła się tabela partycji, którą możesz spróbować naprawić spod innego systemu Windows programem TestDisk. Kounikat ten, może też oznaczać, że dysk jest martwy i niestety musisz się zaopatrzyć w nowy.

Instrukcja: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... pic=2948.0

Link do pobrania programu: http://www.programosy.pl/download/pobie ... tdisk.html