Disk read error occurred

Witam mam problem przy próbie uruchomienia systemu (win7) wyskakuje mi komunikat “Disk read error occurred” i oczywiście system nie startuje.

Natomiast jak użyję Boot Windows Vista/7 (bootmgr) from Hard Drive z paczki Hiren’s Boot Cd15.1 Sytsem startuje.

Co to może być proszę o pomoc.

użyj jakiegoś programu naprawiającego bootmgr z płytki Hirens`a

Sprawdź stan dysku programem Gparted, system naprawić możesz płytą instalacyjną do win 7 (jest funkcja napraw komputer).

sory za moze gupie pytanie ale gdzie znajduje sie ten program Gparted?

Dodane 28.04.2012 (So) 17:10

naprawianie systemu nic nie pomoglo:/

nie wiem po co jakiś Gparted jak wiadomo że masz 2 bady i 2 niestabilne sektory jak to widać na screenie z HD-tune, oddaj laptopa do serwisu i niesłuchaj ludzi którzy tylko wprowadzają w błąd innych

znalazlem ale nie chce sie uruchomic

Dodane 28.04.2012 (So) 17:58

ale to nie chodzi o laptopa tylko o stacjonarkę. wszystkie podzespoły kupiłem na agito.pl wcześniej miałem problemy z Blue Screenami i masa błędów. zacząłem sprawdzać kości na których system jest stabilny a na których nie aż po którejś wymianie kości nastąpił właśnie ten błąd i nawet systemu nie można odpalić normalnie.

Mozę płyta się uwaliła?

Dodane 28.04.2012 (So) 18:23

jak zrobiłem CHKDSK w wierszu polecen to w raporcie pisze “4096 błędów w każdej jednostce alokacji” co to znaczy i jak to naprawić?

“4096 błędów w każdej jednostce alokacji” chyba coś nie doczytałeś bo chodzi tu o bajty a nie błędy :? , a co do tej "stacjonarki to nie wiem oc z tym chodzi więc ci w tych sprawach nie pomogę