DiskBootFailureInsertSystemDisk And Press Enter-jak naprawić

witam

Mam problem z uruchomieniem komputera. Gdy go uruchamiam pokazuję się biały napis na czarnym tle ‘‘Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter’’

komputer nie wykrywa dysku. Gdy go dotykam w ogóle nie wibruje. Nigdy nie podkręcałem komputera. Sprawdziłem dysk na innym komputerze i to samo. Kabelek sygnałowy i zasilający SATA działa jak trzeba. Na dysku nie ma żadnych zworek(nie pamiętam czy były na nim zworki, może wypadły) Dysk samsung HD502IJ

Napisałem chyba wszystko : ]

Życzę wam szczęśliwego nowego roku i proszę o pomoc!

Witam, skoro dysk się nie “kręci”, to najpierw sprawdź zasilanie potem podłącz go na innym kompie a na koniec wymień gdyby poprzednie kroki dały ten sam efekt

Wygląda na to, że dysk całkowicie padł i trzeba rozglądnąć się za nowym. Ogółem Samsungi (przynajmniej niektóre modele) nie grzeszą bezawaryjnością.

w poniedziałek skocze do serwisu i zobaczymy czy żyje. Jaki polecacie dobry dysk o pojemności koło 500Gb?? samsung, maxtor, wd, seagate???

Dodane 01.01.2011 (So) 0:38

z tego czytam na necie to wd głośnie, samsungi awaryjne… Może seagate lub maxtor??. Ostatnio na allegro sprzedałem maxtora 40Gb którego miałem od 2000roku i działa do dzisiaj :slight_smile: