DISKPART-Zmniejszenie partycji podstawowej-Windows 7


(Czaro) #1

Zakupiłem dziś laptopa i po skonfigurowaniu komputera przystąpiłem do ustalenia wielkości partycji. Także kliknąłem PPM na Mój Komputer>zarządzaj>zarządzanie dyskami

No i próbowałem zmniejszyć partycję C do 100 GB, ale udało mi się tylko zmniejszyć ją o połowę. Przeszukałem google i spotkałem ludzi z podobnym problemem. Ale, albo zle im doradzili, albo radzili używać opcji diskpart. Ja próbowałem te opcje użyć zanim przeczytałem o niej w googlach, ale nie udało mi się zmniejszyć partycji. Sądzę, że robię coś źle.

Zamieszczam obrazek, gdzie widać jakie komendy wpisywałem. Jeżeli powinienem zamieścić jeszcze jakieś informacje, to powiedzcie.

Pozdrawiam.


(janiś) #2

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html zainstaluj ten program, bądź wypal i odpal http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html i wszystko tym łatwo zrobisz, a zarządzaniem dyskami zmniejszysz partycję tylko do pewnej wielkości, też miałem z tym problem i mi akurat gparted pomógł


(Atronics) #3

Opis programu

http://traxter-online.net/easeus-partit ... artycjach/

filmik

lub gparted

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro ... 13209.html


(system) #4

Warunkiem systemowego zarządzania partycjami w Windows'ie 7 (i nie tylko) jest ich uprzednie zdefragmentowanie dobrym programem (lub defragmentatorem systemowym), wykonującym m.in. optymalizację dysku , czyli skupienie plików na partycji w jej początkowej części. Chaotyczne "rozrzucenie" plików na partycji powoduje ograniczenie lub w ogóle niemożność zmniejszenia obszaru partycji narzędziem systemowym. Oczywiście, programów zewnętrznych do partycjonowania to ograniczenie nie dotyczy.


(Czaro) #5

@Poraj

Czytałem też o tym defragmowaniu, i też to wczoraj zrobiłem, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu.

Przetestuje teraz to, co napisali ludzie wyżej.