Distro do testów przeglądarek

Ja tam dogrywam do live lxde z firefoxem i instaluje, mając wygodnie terminal i przeglądarkę na jednym ekranie.

Instrukcja dostępna jest po zbootowaniu z nośnika instalacyjnego, o ile dobrze pamiętam w pliku /root/install.txt

Dobra. Dzięki. Może niepotrzebnie biję pianę, ale mogliby dodać info o tym np. do issue .

Zawsze możesz zrobić własną dystrybucję :smiley:

2 polubienia

Oj tam, od razu komputera. ArchWiki można przeglądać na smartfonie, swego czasu była nawet do tego apka w PlayStore i sam tym sposobem postawiłem Archa na swoim PC. Nie miałem żadnego innego kompa, tylko smartfon z Androidem.

Testy przeglądarek są bez sensu. Każdy ma inaczej z dodatkami, ustawieniami. I mało kto używa gołej.
Plus inne procki RAMY itd. Po co te testy? dla nabicia czytalności ?

Już dawno temu przeglądarki były bardzo zgodne ze standardami, przez co strona poprawnie wyświetlająca się w dobrej przeglądarce, wyglądała (niemal?) identycznie w innej. Różnice są w systemach operacyjnych. Dodatkowo, to niekiedy przeglądarki mają błędy. I właśnie z tych dwóch powodów (różnice w OS/błędy), muszę je testować.

Na laptopie służbowym po prostu dostałem Windows 10. Jako, że MS nie pozwala przenieść licencji na maszynę wirtualną, to postanowiłem zainstalować Linuksa na maszynie wirtualnej. Powracając jednak do tematu - wolę przetestować wygląd stron także pod innymi niż Windows systemami. Gdyby firmę było stać, to kupiłbym jeszcze maka.

W takim razie instaluj Manjaro/Ubuntu/Minta, bo to najpopularniejsze dystrybucje. Wcześniej polecałem archa, myśląc, że chcesz przetestować same przeglądarki, a nie wygląd strony na linuksie :wink: