Distro na flasha, do backupu danych

Witam!

Mam pod opieką prawie 30 komputerów w biurze i szukam jakiegoś OS-a, żeby ułatwić mi wykonywanie backupów dysków. Najlepiej, żeby bootował z flasha i obsługiwał nagrywarki DVD. To są komputery o różnych konfigach i trzeba robić co 2 tygodnie kopie całych dysków i jest to problem. Pomyślałem, że Linux będzie dobry, bo czyta partycje NTFS bez problemu, jest dużo dostępnych dystrybucji i można je sobie wyspecjalizować. Nie musi być obsługiwany jakiś super tryb 3D, dźwięk, drukarki itp. Po prostu musi byc tam narzędzie do nagrywania obrazów HDD na DVD. Znacie jakieś rozwiązanie??

Jeżeli ma to być dystrybucja na pamięci flash, to możesz do niej później doinstalować odpowiednie oprogramowanie.

Co do kopiowania całej zawartości dysku, to na Linuksa są programy do robienia kopi przyrostowych. Sporo narzędzi pracuje nawet w trybie graficznym. Są nawet programy, to robienia kopi partycji, które rozpoznają system plików. Te ostatnie robią to chyba w celu oszczędności miejsca, które zajmie plik wynikowy.

Proszę cię o doprecyzowanie, jakiego rodzaju kopie cię najbardziej interesują, a także jakieś specjalne dodatkowe wymagania co do tego programu lub jego licencji.

Heh,

Zasada główna: podpinam do kompa flasha i opiekacz DVD, bootuję z flasha system. Odpalam programik, on dzieli mi zawartość dysku na odpowiednią ilość nośników i wypala. To nie są duże dyski - 20-40GB. Jak zrobi też obraz bootsektora, to dobrze, ale nie jest to konieczne. Po prostu zaoszczędzę trochę czasu i nie będę musiał ślęczeć przy tym po godzinach…

Licencja dowolna. Ma działać.

W zasadzie każdą dystrybucję Live CD można odpalić z pendriva, ja polecam Slaxa.