Distro obsługujące lichą architekturę w 2024

Witam forum.
Przybyłem z zapytaniem, bo może ktoś będzie wiedział. Czy jest jakaś dystrybucja linucha, która nadal jest wspierana i można ją zainstalować na sprzęcie z prockami pokroju 386 lub 486?
Bo przynajmniej tak jak mi się obiło to chyba od któregoś jądra ów wsparcie zostało porzucone.
Lecz co mi szkodzi zapytać?
Przynajmniej poszerze swoją wiedzę ewentualnie upewnię się w tym zdaniu, że jednak nic nie ma.

Po co Ci distro z teraźniejszych czasów dla 386/486 ?
Skoro te komputery i tak nie wykorzystają możliwości tego.
Weź distro z czasów kiedy te procki miały pełne wsparcie.

No właśnie - procek klasy i386 nie obsłuży ci współczesnego oprogramowania np. przeglądarki www. Musisz mieć distro z „tamtych czasów” np. Debian 5.0 z roku 2009 albo Debian 6.0 z roku 2014. Poszukaj na ichniejszym serwerze ftp, może będą jeszcze mieli.

Dziennik zmian wskazuje, że ostatnie jądro dla i386 to 3.7.10; dla i486 niby na podstawie strachu społeczności to 6.0.x, gdy w 6.1.x+ już je wykluczono (np. jakieś Intel Atomy z netbooków) ludzie niby wolą by takie Atomy miały wsparcie do 2026, gdy ktoś robi jeszcze 32 bitowe Distro.

Po prostu pytam z czystej ciekawości. Tak jak w temacie, że jak nie ma to przynajmniej się upewnię że tak jest. Natomiast jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie to przynajmniej dowiem się czegoś nowego. Więc nie piszę tego w celu „muszę mieć aktualny system na tego procka bo inaczej się udusze.”