Divix do DVD

Przeczytalem w gazecie ,ze napisy ktore sa zamontowane w DIVIX po przerobieniu do DVD beda poprawnie dzialaly .

Czy to prawda ?

Oczywiście, że tak.

Tak, to prawda :slight_smile:

a jak moge wkomponowac do DIVIX napisy na stale ?(mam napisy do jednego filmu ktore pasuja i niechce mi sie ich za kazdym razem wlaczac ,jak moge to zrobic ? )

Uzyj kodeka ffdshow i potem masz w nim zakladake subtitutles

Pokazujesz w sciezce gdzie owe napisy sa i od tej pory dane napisy bede wyswietlane na kazdym filmie.Jesli chcemy je zmienic to trzeba zmienic je w sciezcee.

Kiedy masz juz gotowe te napisy wlaczasz program VitualDUB i nafrywasz film z napisami na HD.

Powodzenia

ok zrobilem to z ffdshow .I napisy sa wyswietlane :slight_smile:

A na jakiej zasadzie dziala ten program vitualdub ?(czy dobrze rozumiem :dzieki niemu napisy zostana na stale wkomponowane w film ? )

Znasz moze jakis link do stronki z ktorej moge pobrac ten programik ?

:arrow: VirtualDub

:arrow: Instrukcja obsługi programu

Dzieki za link :slight_smile:

Aha bym zapomnial…ehem…A co to jest HD ? :oops:

HD to po angielsku Hard Disc - twardy dysk,dysk twardy dzieli się na partycje - wydzielone obszary z własnym systemem plików,np jedną partycję możesz zrobić tylko dla systemu,a drugą na dane i programy,główna partycja jest oznaczona literą C:,możesz mieć ich więcej,np C:,D:,ale C: jest zawsze podstawowa,pojemność wszystkich partycji musi się równać całkowitej pojemności dysku,licząc puste obszary do założenia partycji

Dzieki :slight_smile:

Prubowalem …ale jakos mi niewychodzi…

Ja robie tak :

1.otwieram plik z filmem.

2.i w pierwszym oknie mam film bez napisow a w drugim z napisami.

3.i wtedy klikam na file i zaznaczam save to avi…

Czy robie to dobrze ?

Ta instrukcja mi za durzo niemowi ,zreszta wiekszosc instrukcji z tej stronki sa dla mnie zbyt skomplikowane …

Kurde wogule niemoge dac sobie z tym rady …istnieje moze jakis prostrzy sposub ?

Tu masz opisane:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

To to jest ok.

Ale gdy nagram to teraz na plyte to bedzie odtwarzany film z napisami ?

Nie bedzie bo juz sprawdzilem …

Mi tylko chodzi o jakis latwiejszy sposub '‘Wcisniecia’'napisow do filmu…o nic wiecej…