DivX czy Xvid?

Witam

Piszę, ponieważ mam problem z kodekami. Ogólnie mówiąc w wielkim skrócie zrobiła mi się kaszana przez nieumiejętne instalowanie odinstalowywanie i przeinstalowywanie kodeków. W związku z tym zaraz po tym jak zrobię formata planuję (w sensie chciałbym) zainstalować tylko te niezbędne i ewentualnie czasem przydające się, sprawdzone kodeki potrzebne do odtwarzania większości formatów tj. chodzi mi o filmy i muzykę. W związku z tym pytam: Co najlepiej w takim wypadku zrobić?? Czy instalować jakieś codec packi czy może ręcznie zatroszczyć się o instalację każdego kodeka?? W związku z tym, że troszeczkę przejechałem się na codec packach wolałbym drugie rozwiązanie i tak jak uzyskałem już pewne wskazówki, które najlepiej zainstalować (te potrzebne niezbędne najczęściej używane) to tak jak temat sugeruje mam “dylemat” czy zainstalować kodek DivX czy Xvid?? Nie chodzi mi o to czy jest darmowy czy nie po prostu chciałbym wiedzieć, który jest “lepszy” w sensie instalując który uzyskam maksymalnie dobry obraz odtwarzanego filmu??

No i na koniec chciałbym poznać opinie innych odnośnie tego jakie macie zainstalowane kodeki, oddzielnie czy może w wersji paczkowanej i jaki program do odtwarzania polecacie dobry waszym zdaniem THE BEST?? (po części mój problem dotyczy programu ALLPlayer, który hmm powiedzmy szczerze schrzanił mi kodeki)

Z racji, że jest to mój 1 post a i doświadczenia jako takiego w takich sprawach nie mam to proszę o wyrozumiałość i w miarę możliwości o pomoc w rozwiązaniu problemu :slight_smile:

Ta paczka powinna Ci w zupełności wystarczyć :slight_smile:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=2291

Sam jej używam.

Do odtwarzania używam AllPlayer’a

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=24&id=25

I też z nim problemów nie mam :slight_smile:

A ja używam najnowszego FFDShow i do tego instaluje NeXusRV10_MKV_Filtres (do oglądania w formacie RMVB) i póki co wszystko działa mi bez problemu :slight_smile: Do odtwarzania SubEdit. Pozdrawiam

Ja mam XP Codec Pack 2.0.8,K-Lite Codec Pack i pobrane przez ALLPlayera QuickTime Alternative i QuickTime Alternative.Od tamtej pory każda muza/film działają bez za rzutów i efekt jest najlepszy :slight_smile: Obejrzałem już z kilka set filmów i żaden z nich nie odmówił mi posłuszeństwa :slight_smile: A moje odtwarzacze to :

GOM Player

WMP 11

ALLPayer

i

Media Player Classic :slight_smile:

Polecam mój sposób !!

hej dzięki za rady :smiley: pozdrawiam i zachęcam do dalszej dyskusji

Ja mam też K-Lite full i jestem zadowolony, a do odtwarzania filmów używam tego odtwarzacza z k-lita media player clasic.

Media player clasic chyba odpada niezbyt mi leży ten player ale co do kodeków to chyba warto spróbować :slight_smile:

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 20:59

Jeszcze raz dzięki dla wszystkich za cenne rady i sugestie. Mam nareszcie jakiś punkt zaczepienia i chyba już w sumie pozbyłem się problemu

Jednak tak z czystej ciekawości wrócę ostatni raz do mojego głównego pytania

Wciąż jednak nie uzyskałem żadnej odpowiedzi na pytanie w temacie a mianowicie, który kodek DivX czy Xvid jest (waszym zdaniem) lepszy i dlaczego??

Pozdrawiam

wilQu