DivX Plus Converter - brak dźwięku po konwersji

Dokonałem konwersji pliku MOV do DiVX HD przy pomocy DivX Plus Converter.

W pliku wynikowym nie ma dźwięku. Sprawdziłem wszystkie ustawienia, robiłem eksperymenty z kilkoma opcjami i nic.

Czy ktoś miał już taki problem?

Podaj parametry techniczne z pliku ,użyj Mediainfo /Napiprojekt .Jakie kodeki ,jaki odtwarzacz ?

Zainstalowany w systemie mam KMPlayer ze zintegrowanymi kodekami. Wcześniej nic nie instalowałem. Ostatnio zainstalowałem DivX Plus. Plik próbowałem odtworzyć w KMPlayer oraz w DivX Player.

Plik wejściowy do konwersji:

QuickTime MOV

[http]

Plik wyjściowy:

[http]

W pliku wyjściowym nie widać audio…Albo GSpot nie rozpoznaje ,albo faktycznie nie ma ścieżki audio .Bardziej szczegółowe i dokładne info daję,tak jak pisałem - MediaInfo/NapiProjekt (opcja z menu kontekstowego pliku wideo)

Czy przy konwersji ustawiasz opcję kodowania audio ? I co tam ustawiasz ?

Mi się wydaję ,że może brakować Ci odpowiedniego kodeka.Próbowałeś instalować Vista Codeck Package(dobre kodeki tylko wpakowany jest ASK) / K Lite Full ?

Spróbuje zainstalować inne kodeki. Podczas konwersji w DivX Converter opcja audio jest nieaktywna.

[http]

Sprawdziłem w Mediainfo - brak informacji o audio.

PS.

DivX Plus testuje na Windows XP Home

Dodane 24.07.2011 (N) 21:41

Zainstalowanie Vista Codec nie pomogło

Po instalacji kodeków ,spróbuj ponownie konwersji ,może tym razem opcja audio będzie aktywna …Co podaje Mediainfo o audio w pliku .mov ?

Mediainfo o MOV:

Audio:

64,0 Kb/s

8.000 Hz

1 kanał

PCM (Litte/Unsigned)

Ponowna konwersja i ten sam problem.

Może pasowałoby skusić się i sprawdzić inny konwerter np Free HD Video Converter Factory ,bo możliwym jest ,że DivX Plus Converter nie daje sobie rady z przekodowaniem dźwięku z tego pliku…Po ewentualnej instalacji ,uruchom Settings32.exe z paczki Vista Codeck > Help > i kliknij Reset all

Opcja z Format Factory lub Xilisoft Video Converter którego bardziej wolę to mój plan B.

Mimo wszystko nie daje mis spokoju co jest przyczyną że program wydany przez DivX u mnie nie do końca działa poprawnie. Gdzie tkwi błąd? Nie przypuszczam że w programie.

Spróbuj planu B - i może coś się rozjaśni…

Pamiętaj aby zresetować ustawienia kodeków ,bo np Format Factory rejestruje po instalacji swoje.

Plan B już zrealizowałem przy pomocy Xilisoft Video Converter Ultimate (był za free w Programy Za Darmo) i wszystko jest OK. :!:

Ponadto nie miesza w kodekach jak Format Factory.

Lecz ciągle mnie trapi dlaczego DivX Converter u mnie nie działa w pełni.

Ciągle poszukuje w internecie info na ten temat lecz nadal z marnym skutkiem.

Pozdrawiam

No to jest faktycznie dziwne ,parę lat temu też miałem jakąś akcję z produktami DivX ,nie pamiętam dokładnie co to się działo ,ale to było coś w stylu ,że nie robiły czegoś do czego były stworzone ,a zamiennik poradził sobie bez problemu(prawie tak samo jak u Ciebie)

Zastanawiające jest to ,że w DivX player nie było problemu z obrazem i dźwiękiem (plik.mov) ,może (tajemniczy) format dźwięku w pliku mov jest nie w pełni wspieranym/brak jakiejś licencji czy cuś :?:

W DivX Player u mnie też nie było dźwięku. Brak dźwieku wystąpił na każdym odtważaczu a także po przeniesieniu pliku na inny komputer.

Zrobiłem dzisiaj test tworzenia filmu przy pomocy DivX Author (też ze stajni DivX) i o dziwo storzony film miał dźwięk.

Lecz minusem tego programu jest to że plik wynikowy nie jest plikiem HD (np. 720x1080 - moje pliki wejściowe mają taką rozdzielczość).

Sadziłem że w pliku wejściowym jest dźwięk :wink:

Ale nie ważne ,teraz tylko znaleźć odpowiedni soft :wink: Rzuciłeś okiem na Free HD Video Converter Factory ?

W wolnej chwili przetestuje ten soft.