DIY AIO do gamingu^^

(kaclos95) #1

Witam wszystkich :smiley: Mam do was bardzo poważną sprawę,chcialbym sam własnymi “ręcoma” zbudować AIO(all in one pc) który bedzie zajmować jak najmniej miejsca i pozwoli upajać się graniem w gry typu:Gta 5,PUBG,CS,Forza horizon 3 i inne wymagające gry w minimum 70fps na wysokich w FullHD.I teraz tak- jak sie do tego zabrać?;jakie komponenty wybrać?(żeby nie zrujnować portfela);jak to wszystko złożyć w całość żeby nie wybuchło?Z góry dzięki za odpowiedzi(za wszelkie “kup gotowca” podziękuje…)

(technik informatyk) #2

Witam
O ile sam pomysł bardzo mi się podoba :wink: i jeśli by Ci się udało coś takiego zbudować, to sam chętnie bym “zmałpował” pomysł. To patrzyłeś na części - ich wymiary oraz przemyślałeś jak je sensownie ułożyć, aby jak najmniej zajmowały (- w końcu to jest ideą pomysłu) a jednocześnie tak aby się wzajemnie nie grzały i było wystarczająco dobre chłodzenie?

Jaki masz budżet oraz umiejętności? O ile połączenie części nie powinno być problemem (masz doświadczenie, przy montażu komputerów, coś robiłeś? Jak nie to zawsze możesz kupić jakiegoś sprawnego “złoma” za 100 i kilka razy go rozebrać i złożyć - warto jednak poćwiczyć na czymś za 100 przed złożeniem sprzętu za x tysięcy - aby w głupi sposób nie zepsuć) to kłopotem na pewno będzie sama obudowa - czy masz wystarczająco dużo umiejętności lub znasz kogoś kto ma i mógłby Ci ją zrobić ? Bo jednak jest to ważny element (zresztą jak reszta) zestawu i głupio by było odwalić jakąś fuszerkę, bo to nie tylko chroni elementy komputera przed uszkodzeniem ale także musi “wyglądać”.

(sadaj72) #3

Zacznij od solidworksa, inventora czy innego autocada, ewentualnie od kartki papieru i ołówka.

(kaclos95) #4

Budżet hmm dosc brutalny,umiejętności?dosc podstawowe-ogarnianie co ja mam w swoim"zlomie",z obudową za bardzo bym sie nie bawil i zlecił to komus do zrobienia na drukarce 3d,co do wymiarów to szczerze trochu zielono u mnie :confused: jedyne co mi przychodzi do glowy to jakas plyta itx,i5 2400/2500k, gtx 750ti 4gb mini co dalej?myślałem też nad chłodzeniem wodnym na procka pamiętam że można jakies za 150zl dorwać