Dj-catalog2 nie zapisuje ustawień

Witam!

Gdzie on przechowuje ustawienia? Jeśli w pliku, to możliwe, że nie ma uprawnień do zapisu?

Ustawienia są na serwerze. Ja mam uprawnienia administratora w systemie Joomla. Mam pełne prawa do zapisu!

Nie rozumiesz. Każdy plik w systemie Linuks ma tzw. prawa dostępu popularnie zwane chmodami. Nie ma to nic wspólnego z Joomlą jako taką. Jeśli ten plugin zapisuje coś do pliku, a potem z niego czyta, to ten plik (do którego odbywa się pisanie) definitywnie powinien mieć ustawione prawa dostępu do write i read.

 

nie korzystamy z systemu Linux lecz Windows.

Windows też musi mieć jakieś swój system praw odczytu i zapisu, jednak nie za bardzo ogarniam ten system więc nie pomogę. Znalazłem coś takiego: http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727008.aspx 

PPM -> Właściwości -> Zabezpieczenia, Jeżeli o to chodzi :smiley: .

Tu jest raczej problem z kompomentem. Niezależnie jaką zainstaluję wersję Joomla albo wersję tego kompomentu to nie jest on w stanie zapisać ustawienia.

 

gdzie niby te PPM jest? w systemie Joomla coś nie widzę

O tym cały czas mówimy, tylko ty się uparłeś, że masz serwer z Windowsem (w co średnio wierzę,bardziej prawdopodobne jest że sam nie wiesz). Jeśli zmieniasz wersje komponentu i Joomli, to problemem jest nie w skrypcie (bo naturalną konkluzją byłoby, że wszystkie wersje są wadliwe) tylko w pliku do którego następuje zapis ustawień, ten plik nie ma odpowiednio ustawionych praw. Musisz mu je ustawić z poziomu systemu operacyjnego.

 

Tobie się nie da pomóc, bo masz jakby to powiedzieć małe obycie z komputerem w ogóle.

Serwer, na którym stoi Twoja Joomla, to jest serwer dedykowany (wtedy może być Windows), czy masz po prostu wykupiony hosting (czyli prawdopodobnie Linux)?

Prawy Przycisk Myszy, tego się nie widzi, to się czuje (zwykle) pod środkowym palcem.

Mam wykupiony hosting. Napisałem do producenta tego dodatku i napisał,że pomoże jeśli wykupię subkrycję ;] zawsze ten kompoment działał ;/

i napisał rzecz jasna,że pomoże jeśli napiszę z wykupionej subkrycji. Idiotyzm…

Skoro masz wykupiony hosting, to na 99% masz na linuxie, zatem jest to prawdopodobnie kwestia praw dostępu do pliku, w którym zapisywane są ustawienia. Musisz znaleźć plik, do którego zapisywane są ustawienia tego dodatku, a następnie ustawić mu chmod na -rw.

 

 Nie nazwałbym tego idiotyzmem, a wręcz przeciwnie. Od producenta dostajesz za darmo oprogramowanie (plugin), na którego napisanie ktoś poświęcił czas, dzięki czemu ogół użytkowników może z tego korzystać. Natomiast płacisz za wsparcie techniczne, gdzie producent (tudzież jego pracownicy) będą Tobie indywidualnie poświęcać czas, aby rozwiązać Twój problem.

Zmieniłem ustawienie całego katalogu tego kompomentu na prawa 777. I tak nie tylko administrator miał prawa zapisu/modyfikacji lecz wszyscy. Ale to nawet nic nie dało. Macie nowe pomysły na rozwiązanie tego problemu? Z poziomu ftp zmieniłem uprawnienia i nic nie dało niestety