Dj-catalog2 nie zapisuje ustawień


(Wirrus) #1

Witam!


(Blady214) #2

Gdzie on przechowuje ustawienia? Jeśli w pliku, to możliwe, że nie ma uprawnień do zapisu?


(Wirrus) #3

Ustawienia są na serwerze. Ja mam uprawnienia administratora w systemie Joomla. Mam pełne prawa do zapisu!


(kostek135) #4

Nie rozumiesz. Każdy plik w systemie Linuks ma tzw. prawa dostępu popularnie zwane chmodami. Nie ma to nic wspólnego z Joomlą jako taką. Jeśli ten plugin zapisuje coś do pliku, a potem z niego czyta, to ten plik (do którego odbywa się pisanie) definitywnie powinien mieć ustawione prawa dostępu do write i read.


(Wirrus) #5

 

nie korzystamy z systemu Linux lecz Windows.


(kostek135) #6

Windows też musi mieć jakieś swój system praw odczytu i zapisu, jednak nie za bardzo ogarniam ten system więc nie pomogę. Znalazłem coś takiego: http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727008.aspx 


(Kamil Kocurek) #7

PPM -> Właściwości -> Zabezpieczenia, Jeżeli o to chodzi :smiley: .


(Wirrus) #8

Tu jest raczej problem z kompomentem. Niezależnie jaką zainstaluję wersję Joomla albo wersję tego kompomentu to nie jest on w stanie zapisać ustawienia.

 

gdzie niby te PPM jest? w systemie Joomla coś nie widzę


(kostek135) #9

O tym cały czas mówimy, tylko ty się uparłeś, że masz serwer z Windowsem (w co średnio wierzę,bardziej prawdopodobne jest że sam nie wiesz). Jeśli zmieniasz wersje komponentu i Joomli, to problemem jest nie w skrypcie (bo naturalną konkluzją byłoby, że wszystkie wersje są wadliwe) tylko w pliku do którego następuje zapis ustawień, ten plik nie ma odpowiednio ustawionych praw. Musisz mu je ustawić z poziomu systemu operacyjnego.

 

Tobie się nie da pomóc, bo masz jakby to powiedzieć małe obycie z komputerem w ogóle.


(Blady214) #10

Serwer, na którym stoi Twoja Joomla, to jest serwer dedykowany (wtedy może być Windows), czy masz po prostu wykupiony hosting (czyli prawdopodobnie Linux)?


(Kamil Kocurek) #11

Prawy Przycisk Myszy, tego się nie widzi, to się czuje (zwykle) pod środkowym palcem.


(Wirrus) #12

Mam wykupiony hosting. Napisałem do producenta tego dodatku i napisał,że pomoże jeśli wykupię subkrycję ;] zawsze ten kompoment działał ;/

i napisał rzecz jasna,że pomoże jeśli napiszę z wykupionej subkrycji. Idiotyzm…


(Blady214) #13

Skoro masz wykupiony hosting, to na 99% masz na linuxie, zatem jest to prawdopodobnie kwestia praw dostępu do pliku, w którym zapisywane są ustawienia. Musisz znaleźć plik, do którego zapisywane są ustawienia tego dodatku, a następnie ustawić mu chmod na -rw.

 

 Nie nazwałbym tego idiotyzmem, a wręcz przeciwnie. Od producenta dostajesz za darmo oprogramowanie (plugin), na którego napisanie ktoś poświęcił czas, dzięki czemu ogół użytkowników może z tego korzystać. Natomiast płacisz za wsparcie techniczne, gdzie producent (tudzież jego pracownicy) będą Tobie indywidualnie poświęcać czas, aby rozwiązać Twój problem.


(Wirrus) #14

Zmieniłem ustawienie całego katalogu tego kompomentu na prawa 777. I tak nie tylko administrator miał prawa zapisu/modyfikacji lecz wszyscy. Ale to nawet nic nie dało. Macie nowe pomysły na rozwiązanie tego problemu? Z poziomu ftp zmieniłem uprawnienia i nic nie dało niestety