Dla czego system co jakiś czas chce formatować dysk zewnętrzny?

Do PC z systemem win. 7 home premium 32 bit podpiąłem przez usb dysk zewnętrzny utworzyłem 2 partycje z formatowałem ntfs i wszystko jest ok, dysk zewnętrzny z dwoma partycjami jest widoczny mogę na niego jak i z niego przenosić pliki. Dysk jest podpięty cały czas jednak co pewien czas system pokazuje komunikaty których nie da się pozamykać nie odłączając dysku że aby korzystać z dysku zewnętrznego muszę go z formatować czego nie mogę zrobić gdyż mam na nim dane z komputera co zrobić aby te komunikaty się nie pokazywały? Odnośnie samego dysku zewnętrznego to nie wiem czy może on być podpięty cały czas czy lepiej go odłączać przed zamknięciem systemu?. Jeśli dysk jest podpięty świeci niebieska dioda która po zamknięciu systemu nie gaśnie razem z komputerem, gaśnie dopiero po odłączeniu od prądu, nie wiem czy po zamknięciu systemu nie powinno się poczekać aż dioda sama zgaśnie i dopiero wtedy odłączyć od napięcia?

Dysk najlepiej wypinać, gdy nie jest używany, bo w przeciwnym wypadku cały czas może pracować, a to sprawia, że skraca się jego żywotność. Najlepiej podłączyć go do komputera, zrobić z nim co trzeba i wypiąć.

 

A co do komunikatu, to pojawia się on np. w sytuacji, gdy dysk zostaje wypięty bez wcześniejszego odmontowania go w systemie poprzez ikonę koło zegara. Nie wiem, czy istnieje jakaś metoda na usunięcie komunikatu. Ja zawsze w takich wypadkach kopiowałem dane na dysk komputera, przenośny formatowałem i zgrywałem dane na niego po formacie.

Zwykły systemowy Scandisk też często pomaga, jak nie szybki to dokładny.

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/156571/pl

Przed wyłączeniem komputera “usuń” dysk przez Bezpieczne usuwanie sprzętu.

 

Dodatkowo wprowadź modyfikację do rejestru dzięki której dysk zostanie wyłączony przy “usuwaniu” Power down to safely remove USB devices from Windows 7