Dla Microsoftu Polska poprostu nie istnieje

(fiero) #1

Oto news ktory przeczytałem dzisiaj; http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=495555

Na początku myślałem że to "fake" ale szybko kliknołem na zegar w XP, zakładka "strefa czasowa" i o zgrozo faktycznie, nie ma Polski na mapce. Szybko podskoczylem do drugiego kompa w pracy i tam to samo. Oba z XP SP3. To że amerykanie mają problem ze znalezieniem jakiegokolwiek państwa na mapie europy to mnie nie zaskakuje ale dlaczego polski oddzial MS przeoczył takie coś ?

(Lgoczol) #2

Ten błąd ciągnie się od Windows 98, a pewnie i od 95.

(steemm) #3

to jest starsze od internetu :expressionless:

o2 własnie zrobiło szczyt czerstwości, a wszystko dlatego że ktoś to dał na wykop :x

żal :smiley:

(Monczkin) #4

Ten błąd istnieje bodajże od 1994 roku, od (drugiej bety) Windowsa 95, z tego co na szybko udało mi się znaleźć :stuck_out_tongue:

Może MS przewidział już wtedy globalne ocieplenie? W końcu to wizjonerzy :smiley:

(jarekm26) #5

a dla mnie Kazachstan to pustynia...

(Krzysztof Lasak) #6

To wszystko przez to ze na początku polska miała swoja własną strefę czasową nienależącą do europy więc kiedy to się zmieniło Bill usunął ową strefę czasową razem z polską i tak zatonęliśmy...:smiley:

(Mateusz Golebiowski) #7

Ja mam taki następujący problem który nie wiem czy to właśnie który jest wyżej opisany. Windows cały czas pokazuję błędną godzinę a nawet datę i nie mogę tego problemu wyeliminować. Nie chce robić formatu bo system jest czysty i zadbany

(Xaros) #8

Ameryka również nie jest kompletna.

(Krzysztof Lasak) #9

Raczej nie bo to jest rodzaj bugu i do daty nic nie wnosi...

Sprawdź czy masz odpowiednią strefę czasową, albo ręcznie spróbuj zmienić datę i godzinę. (kliknij dwa razy na zegar:D).

(Wojtas_16) #10

Czy podczas uruchamiania komputera pojawia się jakiś komunikat ??

(Mateusz Golebiowski) #11

Nie nie pojawia się. Jak ustawie ręcznie to jest w porządku do czasu jak wyłączę kompa ( listwę zasilającą) potem jest ta sama zabawa.

(Wojtas_16) #12

Edge , kiedy ostatnio wymieniałeś baterię podtrzymującą ustawienia BIOS'u po wyłączeniu komputera ?

(XMan) #13

Najprostrzy sposób - zegar atomowy :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... nc+2.7.0.3

nie na Vistę - a może będzie działać ?

:slight_smile:

(Mateusz Golebiowski) #14

Od kąd kupiłem ten zestaw to nigdy ma dopiero z jakiejś 4 miesiące

(Wojtas_16) #15

Więc to raczej nie wina baterii. Zwłaszcza że podczas startu komputera nie pojawia się żaden komunikat świadczący o jej rozładowaniu. Dziwne jeszcze nie spotkałem z czymś takim. Jeśli twój komputer ma jeszcze gwarancję to zanieść go do serwisu sprzedawcy. Bo i tak nie możesz zerwać plomb gwarancyjnych.

(Monczkin) #16

a czy bateria nie może być wadliwa czy przeterminowana?

Jeżeli są. Jeśli nie, to nic nie stoi na przeszkodzie :wink:

Proponuję sprawdzić.

(Mateusz Golebiowski) #17

hmm możliwe że wyłączyłem usługę odpowiadającą za to podczas konfiguracji programów. po zainstalowaniu Atomic clock sinc wszystko wróciło do normy

(84003052) #18

Ameryka również nie jest kompletna.