Dla osób korzystających z usług torrent - bądźcie bardziej czujni na Ransomware (w tym znane odmiany petya i wannacry)

Tak jak w temacie. Może i trochę o nielegalności w działaniu i Guru DobrychProgramów mogą być źli, ale warto to poruszyć. Jest głośno, że coraz.więcej jest zagrożeń ściąganych przez sieć torrent. Na wstępie, kto myśli o ściąganiu z torrentów, niech zachowa czujność i zdrowy rozsądek. Antywirus obowiązkowy; ochrona zapory - lepiej nie polegać tylko na systemowej; nie instalujcie klientów torrent z prawami administratora, to samo dotyczy się włączania klienta (normalnie bez administratora); wyłączcie możliwość odtwarzania automatycznie plików torrent (całych i częściowych); przed otwarciem gotowych już pobranych w 100% plików, najpierw je przeskanować Antywirusem. Co prawda to nie daje 100% pewności, że pliki są bezpieczne, ale zmmiejszy ryzyko infekcji.

Torrty odchodzą do lamusa… Teraz ludki przesiadają się na inne bezpieczniejsze i szybsze proto.
Na Fopnu na przykład.

Wbrew pozorom niby odchodzą do lamusa, ale odejść nie chcą. Dlatego warto jeszcze o tym wspomnieć. A swoją drogą mogę poprosić na priv więcej informacji na temat wspomnianym w twoim komentarzu i jakieś linki ? Chcę się rozeznać z tematem.

Odchodzą do lamusa? Do lamusa, to odszedł Rapidshare. Torrent ma się świetnie.

Okej, okej… tak ogólnie napisałam. Ja go poza synchro już przestałam praktycznie używać. Zwłaszcza teraz, gdy często jestem w drodze i jedynie na sieci mobilnej.

Nie korzystałem,nie korzystam i póki co nie zanosi się na to bym z nich korzystał.

Proszę bardzo… fopnu.com
Świeży projekt stosunkowo.

Tak się zastanawiam. Bo wygląda to, jak tixati. Czy oba nie bazują na tym samym ?

https://www.tixati.com

To bodajże ci sami autorzy są, obu projektów :wink: Fakt, UI niemal identyczne. Co do proto, to nie wiem, szczerze przyznam. Będę musiała poszukać jakiś info.
Update… O, masz… Anna nawet o tym pisała całkiem niedawno:

1 polubienie