Dla studenta architektury, karty grafiki - 2015

Witam serdecznie,

 

analizując informacje mi internecie próbuję znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie co do sprzętu komputerowego.

Takie wątki już się pojawiały, jednak na rynek wchodzą nowe zestawy, zmieniają się też ceny. Powiedzmy mam do dyspozycji 4200 zł

 

Mam już lapopa, który jednak jest wolny i zawiesza się, bateria też już do wymiany.

 

Programy na jakich pracuję to sketch up, artlantis, 3dsmax, autocad, photoshop, może v-ray.

 

Analizujac to co obecnie oferują sprzedawcy wybrałam:

 

Laptop LENOVO Y50 

tu link: http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-i7-4720h-16gb-ssd256-gtx960-win-i5661843123.html

 

Intel® Core™ i7-4720HQ Haswell Bridge

(pamięć cache):6 MB

Pamięć zainstalowana (pojemność):16 GB (2 x 8GB rozszerzenie)

SSD 256GB (Samsung)

Karta graficzna (producent): Intel + nVidia® (NVidia GeForce GTX960M 4GB DDR5

Technologia Nvidia Optimus pozwalająca na przełączanie pracy między kartami graficznymi HD4600 i GTX960

 

 

oraz;

 

KOMPUTER VIDEO/CAD XEON QUADRO K620 SSD 2TB 16GB

http://allegro.pl/komputer-video-cad-xeon-quadro-k620-ssd-2tb-16gb-i5661004493.html#tabsAnchor

 

Xeon E3-1230 v3 8-wątkowy

PAMIĘĆ CACHE:8 MB

Pamięć zainstalowana (pojemność):16 GB MAKSYMALNA OPCJA ROZBUDOWY:32 GB

Dysk SSD 240 GB + HDD 2TB dla najlepszego komfortu pracy

 

Karta Graficzna  NVIDIAQuadro K620 2 GB DDR3

 

Tu musiałabym jeszcze dokupić monitor oraz Win

 

Moja wątpliwość głównie dotyczy kart grafik i, oczywiście komuter stacjonarny ma możliwość rozbudowy to już wiem z pozostałych forów. Ale też nie wezmę go na uczelnię. 

 

Z góry dziękuję za podpowiedź :slight_smile:

 

 

 

 

Czyli nie musi to być laptop?

Nie…

W takim razie zawsze lepszy będzie komputer stacjonarny. Ten podany w linku z Allegro wygląda przyzwoicie. Do projektowania istotny będzie jednak przede wszystkim duży i wygodny ekran, przynajmniej 24" lub nawet 2 ekrany. Laptop nigdy tego nie zastąpi - i tak  trzeba będzie podłączyć dodatkowy. Trzeba tylko uważać na wspierane przez ten komputer złącza. Nvidia Quadro K620 ma wyjścia DVI-D oraz DisplayPort. Warto dobrać ekran pod tym kątem, żeby nie trzeba było stosować przejściówek. 

Super dzięki wielkie :smiley: