Dlaczego 60 sekund sceny z filmu zajmuje 600MB?

Witam!!

Mam wycięte za pomocą VirtualDub sceny z filmu każda trwa po około 1 minuty , lecz ma bardzo duże rozmiary jak na takie małe pliki , mają około 600 MB jeden, nie wiem czemu są takie duże, przecież cały film ma 600MB a to tylko taka mała scenka. Musze zmieścić na CD 9 takich scen , a tak to mi się nie zmieszczą nawet dwa. PROSZE Pomóżcie musze to mieć na dzisiaj :(:(:frowning:

nie jestem pewny … ale chyba wycinasz pojedyńcze klatki czyli na sekunde wychodzi 24 … w zależności od filmu … a każda klatka, czyli zdjęcie ma z 0,5 mb ??

nie wiem nie widze innych rozwiązań

A ja widzę:

ponownie skompresować materiał kodekiem DivX lub Xvid

(w trakcie obróbki został rozkompresowany i stad takie rozmiary)

skompresować materiał kodekiem DivX lub Xvid ? ale jak to zrobić:( mam ściągnąć jakiś program czy jak , nie znam się na tym. Prószę tłumaczyć jak blondynce

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=113

tutaj masz kilka propozycji naszego vortalu :wink: przyczytaj opisy programów i znajdź najdogodniejszy względem siebie;)

Próbuje niedługo dam znać czy mi się udało

Złączono Posta: 15.05.2006 (Pon) 19:17

Udało mi się skompresować te sceny , lecz teraz kolejny problem bo te sceny musze dać do prezentacji , a wyświetla mi się ze nie może wyświetlić tego typu filmu co mam teraz zrobić

Czy trzeba jaśniej, czy dopiero mocniejsze argumenty przewidziane regulaminem poskutkują ?

zainstaluj kodeki z vortalu

Przepraszam za błędy :slight_smile: już nie będę :):slight_smile: :lol:

Złączono Posta : 15.05.2006 (Pon) 20:45

więc ściągnełam kodeka DivXPlay, zainstalowałam go i tak nie chcą mi wejśc te sceny :frowning: