Dlaczego AdFendera nie ma na DP?

http://www.adfender.com

Dlaczego AdFendera nie ma do pobrania na DP?

To jest reklama, gdzie jakaś treść posta? Uzupełnij treść, sam tytuł to nie wszystko.

No coś Ty. Takie aplikacje, co mają blokować reklamy na portalu żyjącego z reklam mają być na DP? Adfender, adblock, ublock, czy inne?

Fakt, że to najczęstsze aplikacje i dodatki pobierane do przeglądarek, ale ciekawe, czy opłacają się masowe pobrania pewnych aplikacji, czy się jednak nie opłacają w kontekście reklam na portalu? Chodzi także o dodatki do przeglądarek blokujące szpiegostwo i szkodliwe przekierowania. Nie ma tego na DP.

Jest za to unchecky i chwała redakcji choć za to.

Ale AdMuncher jest - http://www.dobreprogramy.pl/Ad-Muncher,Program,Windows,58614.html

 

Widać, że to nie reklama, wyraźne pytanie w tytule, żeby nie było tytułu do poprawienia (np. tytuł AdFender), więc ja nie widzę co by dodać w poście.

Admuncher był do niedawna płatny i dlatego był, bo niewielu było chętnych płacić i używać, a nie przeszkadzał w polityce portalu.

 

A z tej niby reklamy pobrałem adfendera i zwolniłem ublocka z roboty.

Portal jest, żeby wstawiać programy, a większość może pobrać z innego źródła lub ma inny sposób, więc pisanie, że mogą stracić na tym zyski jakoś mi nie pasuje.

 

Niech Administrator się wypowie.

“a większość może pobrać z innego źródła” - nie o to chodzi, że inny portal może oferować cudowną wodę prosto z kranu. Nie chodzi mi o to, żeby większość pobierała z innych źródeł. Potrzebuje dużo i dużo dostaję, od service packów, do instalatorów wtyczek adobe. Ze strony adobe można straszne rzeczy pobrać.

Ale dlaczego mam szukać potrzebnych, powszechnie pobieranych aplikacji na innych portalach? DP, to mój osiedlowy sklep. Ja nie chce wydeptywać ścieżek obok dobreprogramy. Trochę mi przeszkadza, że łatwiej o program szpiegujący, czy sponsorowanego szkodnika, a adfendera przykładowo niet.

 

Dziwnie, gdy utrzymuje się żyjący absurd. To się nawet może przekładać na wyniki giełdowe, teraz …

 

Po co admin? Niech DanKar uzupełni programy przydatne aplikacje typu blokowania reklam, żeby nie było, że ktoś ma boja i dreszcze od święconej wody…

Trochę niezrozumiale piszesz

Nie zrozumiesz. Nie trzeba tłumaczeń. Czy to jest konsekwentna polityka właścicieli DP, czy nie, to nie ma znaczenia, gdy w ekspozycji portalu jest agent zawierający sponsorowane szkodniki, są reklamy od dostawców blokowane w większości przez aplikacje anty trackery. Nawet nie trzeba dodatków do blokowania reklam, żeby ich nie widzieć. Pojedyncze są, ale szczątkowo, bo bezpieczne. Wystarczy Ghostery, czy Disconnect, albo DoNotTrackMe, żeby niewiele widzieć reklam, tylko kilka bezpiecznych.

Skoro DP unikają umieszczania aplikacji do blokowania reklam i do blokowania szpiegostwa, to fakt i nie ma dyskusji, tylko taka rzeczywistość. Mogą wmawiać, że to sponsorowane szkodniki są bezpieczne, albo, że zapis w rejestrze jest ciasteczkiem, ale to już było.

 

Konkurencja się nie przejmuje, tylko dostarcza aplikacji blokujących tyle, ile ktoś potrzebuje, a zapotrzebowanie jest masowe. Ma być niebezpiecznie z agentem? Mają być nieblokowane reklamy z blacklist antytrakersów?

 

Paradoksy, zwłaszcza, że spółka matka weszła na giełdę.

Osobiście też czasem kminię, o co mu się rozchodzi ale ważne, że jako-tako przekaz zrozumiem (bez urazy).

 

Doszedłem do takiego wniosku, że nieważne ile sobie tu pogadamy, będzie dokładnie to samo. Co uczyniono dzięki społeczności (tej z ColdZlotu) w sprawie asystenta przykładowo? Zrobiono dobrze schowany poradnik, do którego nikt nie zajrzy? A co wyszło z ochotniczych dyskusji o asystencie? Dosłownie nic. Cały vortal stał się jednym wielkim absurdem. Asystent instaluje ciasteczka tak, żeby ich nikt przypadkiem nie usunął, dodaje za zgodą użytkownika kilka szkodników… a ktoś chciał tylko pobrać Winamp’a. Inna sprawa to te dziwne reklamy, na które już antywirusy krzyczą…

Czekam na 15 przycisków pobierania przy każdym programie oraz dodatkowy asystent do asystenta… bo przecież ktoś może nie znaleźć pobranego przez asystent pliku, więc musi być kolejny instalator szkodników, żeby użytkownik do chcianego pliku się dostał.

Tak po drodze dywagacji:

Moderator, którego szanuję, napisał, że korzysta z dodatku Ghostery. Wiadomo, że tym nie służy swojemu portalowi, tylko wybiera bezpieczeństwo w necie. Swoją drogą, to służy ludziom, pomaga.

Strony są naszpikowane treściami niebezpiecznymi. Fakt, że z DP można pobrać przeglądarkę Ghostery na androida. Ale jako dodatku do ochrony przeglądarek do windowsa, to nie widać aplikacji. Innych takich też nie.

No skąd zaleca się pobieranie FRST? Przecież nie z dobreprogramy. A jest FRST na DP, tylko w tym paranoja, że można bezpiecznie pobrać z linków bezpośrednich.

Jest jakieś nadużycie słowa “Dobre”, do tego programy.

Ale przecież dobreprogramy już dawno nie są dobre, i to każdy zorientowany w temacie od dawna wie.

AdMuncher świetnie blokuje reklamy, również na DP, żebym nie był złośliwy, ale to prawda :wink:

No i stało się. Jest adfender na DP. Tylko brać i klaskać!

:slight_smile: Miałem Ci napisać o tym w komentarzu. Już pobieram i sprawdzam

 

Temat można zamknąć.