Dlaczego Ati x1550 wykluczona


(Ixpek) #1

Siemka, chciałem się zapytać dlaczego grafa Ati x1550 jest wykluczona w pewnej grze,

" Dlaczego jest gorsza od x1300 ?.

P.S. Przymierzam sie do kupna x1550, nie chce szaleć za bardzo, bo nie mam kompa szałowego, żeby aż tak bardzo w niego inwestować, pozdro.


(Spectatorx) #2

Jaka to konkretnie gra?


(Ixpek) #3

Bioshock


(Spectatorx) #4

Hm... Właśnie spojrzałem na swoje pudełko od gry i też właśnie to wyczytałem... I szczerze dla mnie to jest dziwne... Wydaje mi się, że gra powinna bez problemu działać na tej karcie, w razie problemów pisz do mnie na pm to dam Ci zmodyfikowane sterowniki i inne modyfikacje jakie mogłyby być wymagane.

Mój znajomy ma x1550 na agp, poproszę go żeby sprawdził czy działa u niego bioshock, według mnie kartę możesz śmiało kupić. Z innymi grami nie ma ona problemów.


(Ixpek) #5

Dzięki za odpowiedź, szukałem w necie o tym troszkę, ale nie znalazłem za dużo, na tą x1550 większość narzeka, masz racje i też tak myślę, że nie będzie stwarzała problemów.


(Lgoczol) #6

Ja na tej karcie uruchomiłem demo Bioschoka i szło bez problemów - wiadomo, że przy niższych ustawieniach ale działa.


(Michal Kolatek) #7

Pewnie dla tego że te gry wymagają sprzętowego wsparcia dla SM 3, X1550 jest robiony na starym GPU z Radeona 9550 który sprzętowo obsługuje SM2, X1550 tylko emuluje SM3 na potrzeby marketingu żeby opchnąć stare GPU z etykietką Vista Ready.