Dlaczego Ati x1550 wykluczona

Siemka, chciałem się zapytać dlaczego grafa Ati x1550 jest wykluczona w pewnej grze,

" Dlaczego jest gorsza od x1300 ?.

P.S. Przymierzam sie do kupna x1550, nie chce szaleć za bardzo, bo nie mam kompa szałowego, żeby aż tak bardzo w niego inwestować, pozdro.

Jaka to konkretnie gra?

Bioshock

Hm… Właśnie spojrzałem na swoje pudełko od gry i też właśnie to wyczytałem… I szczerze dla mnie to jest dziwne… Wydaje mi się, że gra powinna bez problemu działać na tej karcie, w razie problemów pisz do mnie na pm to dam Ci zmodyfikowane sterowniki i inne modyfikacje jakie mogłyby być wymagane.

Mój znajomy ma x1550 na agp, poproszę go żeby sprawdził czy działa u niego bioshock, według mnie kartę możesz śmiało kupić. Z innymi grami nie ma ona problemów.

Dzięki za odpowiedź, szukałem w necie o tym troszkę, ale nie znalazłem za dużo, na tą x1550 większość narzeka, masz racje i też tak myślę, że nie będzie stwarzała problemów.

Ja na tej karcie uruchomiłem demo Bioschoka i szło bez problemów - wiadomo, że przy niższych ustawieniach ale działa.

Pewnie dla tego że te gry wymagają sprzętowego wsparcia dla SM 3, X1550 jest robiony na starym GPU z Radeona 9550 który sprzętowo obsługuje SM2, X1550 tylko emuluje SM3 na potrzeby marketingu żeby opchnąć stare GPU z etykietką Vista Ready.