Dlaczego blokuje każdy program?

Cześć

Kolejny dzień z Vistą Biznes i kolejny kłopot. Słuchajcie gdzie zmienić ustawienia, bo za każdym razem gdy tylko chcę włączyć jakikolwiek program pyta mnie czy dopuścić do uruchomienia czy zablokować? Chce zmienić ustawienia zapory systemowej i też pyta czy kontynuować czy nie. Trochę to jest męczące, a ja nie mam pojęcia gdzie to zmienić.

Podpowie ktoś?

Słowo kluczowe: User Access Control (UAC)

Trochę o tym poczytałem, ale jakie będą skutki wyłączenia tej usługi? Czy w ogóle przestanie “bronić”. mi sprzętu przed szpiegującymi stronkami etc? W sumie to mam przecież firewalla systemowego i program anty.

A czy w wersji polskiej to jest to: “wyłącz kontrolę konta użytkownika” ??? To jest też na zakładce narzędzi

przez panel sterowania tez się da…ja bym nie wyłaczam bo w jakiś sposób to broni kompa przed moim bratem, a ja już klikam w to od roku i już się przyzwyczaiłem po prostu

no tak, można klikać, ale ja już nie wytrzymuję :slight_smile:

Ja to wylączyłem jak tylko sie dowiedziałem jak :stuck_out_tongue: tylko mi, życie utrudnia. start > panel sterowania > konta użytkowników > włącz lub wyłacz funkcję kontrola konta użytkownika > użyj funkcji kontrola konta użytkownika :wink: Odznaczasz to i ok. Robisz restart i masz po kłopocie z potwierdzaniem okienek. Swoją drogą nieda sie pracować w AutoCAD’ie z tym UAC… horror