Dlaczego ciemnieje matryca laptopa?

Witam. Mam nowego laptopa HP, podczas ładowania (praca na zasilaczu) matryca świeci ładnie i jasno, kiedy pracuję na baterii obraz jest ciemniejszy i ogólnie mało ciekawy…Czy gdzieś w XP można ustawić, żeby nie oszczędzał baterii lub coś podobnego, bo podejrzewam, że to jest przyczyną problemu. Pozdrawiam

Były już takie tematy, poszukaj. Niepamiętam dokładnie, ale chyba tego nie da się wyłączyć. Ja mam monitor LCD i też jest w nim takie zjawisko.

Nie wiem, jak jest w HP, ale w Asusie mam programik, w którym można regulować ustawienia dotyczące ściemniania monitora/zwalniania procesora podczas przechodzenia na zasilanie bateryjne. Poszukaj, może Masz coś podobnego.

A mi się wydawało oczywiste od samego początku ze ciemnieje mi dlatego, że przechodzę na zasilanie bateryjne. Przecież robi się tak dlatego zęby wydłuzyć pracę baterii. Można to zmienić, tylko nie pamiętam gdzie w XP…

Też kumam, że to tryb oszczędności i próba przedłużenia czasu pracy baterii ale…MUSI być możliwość “wyłączenia” tego (chyba).

panel sterowania, opcje zasilania…

albo ppm na ikonie baterii w tray’u i tam masz ustawienia