Dlaczego czasami gaśnie piec gazowy Saunier Duval?

Witam. Wiecie może co można zrobić aby nie gasł piec gazowy Saunier Duval (nie wiem dokładnie co to za model) ??? Odkręcam wodę odpala się a za ok 10 sekund gaśnie:( Z góry dziękuje za pomoc.

Tylko i wyłącznie jedna możliwość - zgłoś się od wykwalifikowanego konserwatora z uprawnieniami do obsługi tego typu urządzeń…

Właśnie był ostatnio wykwalifikowany konserwator i tak naprawił poprzednią usterkę że pojawiła się nowa i przy okazji zainkasował sporą kwotę pieniędzy. Teraz boje się wzywać takich “szpeców”.

No to zgłoś do niego reklamacje wykonanej usługi.

Nie boisz się, że po samodzielnej, Twojej ingerencji może Ci grozić zaczadzenie lub wybuch?

Poczekam jednak może znajdzie się Ktoś kto podzieli się swoimi doświadczeniami z podobnym piecem i jego problemami.:slight_smile:

Jeżeli już się upierasz nad samodzielnym wyjaśnieniem przyczyny usterki to odpowiedzi poszukaj na odpowiednich forach tematycznych lub u importera tego urządzenia.

Ja wole tutaj poszukać! Mam nadzieje że nie naruszam regulaminu???

w zaleznosci od modelu te piece maja zabezpieczenie przed tzw. cofka, czyli w przypadku gdyby wiatr nawial spowrotem spaliny do komina… najprostsze rozwiazanie to nasada kominowa: 208x288-images-stories-nowosci-colt-150-wystrzalowa-nasada-colt-150-wystrzalowa-nasada.jpg

Także bym zgłosił się najlepiej do kogoś z serwisu tej firmy - to takie rzeczy do naprawy bez wiedzy nie są, jak naprawisz radio i się zepsuje, to się nic nie stanie, a tutaj możesz coś źle zatkać czy coś i doprowadzić do wybuchu, a chyba każdy wie jak niebezpieczny może być taki wybuch :wink:

Wydać kilkaset złotych na zdrowie i życie to nie dużo, jak masz potem stracić życie albo być niepełnosprawnym - wtedy więcej pieniędzy pójdzie na rehabilitację.

Najlepiej poszukaj po prostu innego specjalisty.