Dlaczego czasami gaśnie piec gazowy Saunier Duval?

(Paluch81zcie) #1

Witam. Wiecie może co można zrobić aby nie gasł piec gazowy Saunier Duval (nie wiem dokładnie co to za model) ????? Odkręcam wodę odpala się a za ok 10 sekund gaśnie:( Z góry dziękuje za pomoc.

(Cedar) #2

Tylko i wyłącznie jedna możliwość - zgłoś się od wykwalifikowanego konserwatora z uprawnieniami do obsługi tego typu urządzeń..

(Paluch81zcie) #3

Właśnie był ostatnio wykwalifikowany konserwator i tak naprawił poprzednią usterkę że pojawiła się nowa i przy okazji zainkasował sporą kwotę pieniędzy. Teraz boje się wzywać takich "szpeców".

(Cedar) #4

No to zgłoś do niego reklamacje wykonanej usługi.

Nie boisz się, że po samodzielnej, Twojej ingerencji może Ci grozić zaczadzenie lub wybuch?

(Paluch81zcie) #5

Poczekam jednak może znajdzie się Ktoś kto podzieli się swoimi doświadczeniami z podobnym piecem i jego problemami.:slight_smile:

(Cedar) #6

Jeżeli już się upierasz nad samodzielnym wyjaśnieniem przyczyny usterki to odpowiedzi poszukaj na odpowiednich forach tematycznych lub u importera tego urządzenia.

(Paluch81zcie) #7

Ja wole tutaj poszukać! Mam nadzieje że nie naruszam regulaminu????

(Jjoasz) #8

w zaleznosci od modelu te piece maja zabezpieczenie przed tzw. cofka, czyli w przypadku gdyby wiatr nawial spowrotem spaliny do komina... najprostsze rozwiazanie to nasada kominowa: 208x288-images-stories-nowosci-colt-150-wystrzalowa-nasada-colt-150-wystrzalowa-nasada.jpg

(sla17) #9

Także bym zgłosił się najlepiej do kogoś z serwisu tej firmy - to takie rzeczy do naprawy bez wiedzy nie są, jak naprawisz radio i się zepsuje, to się nic nie stanie, a tutaj możesz coś źle zatkać czy coś i doprowadzić do wybuchu, a chyba każdy wie jak niebezpieczny może być taki wybuch :wink:

Wydać kilkaset złotych na zdrowie i życie to nie dużo, jak masz potem stracić życie albo być niepełnosprawnym - wtedy więcej pieniędzy pójdzie na rehabilitację.

(Kpc21) #10

Najlepiej poszukaj po prostu innego specjalisty.