Dlaczego directX na viście 64 pokazuje 3 giga ram zamiast 4

Witam.Jak w temacie.Mam założone 2x2giga a w directX pokazuje 3g.Ponoć vista 64 obsługuje 4g.Dzięki za odpowiedź

hmm , pewny jesteś? zainstaluj najnowszego direcx i zobaczymy co bedzie. A we właściwościach mojego komputera co ci pisze?

zaraz, a w podpisie masz Vista 32 bit :?:

Jetem pewny że mam założone 2x2giga a podpis zaraz poprawie.We właściwościach mam 4.DirectX jest zainstalowany najnowszy 10.

12381727489.jpg

Włączyłeś w BIOSie "Memory Remap Feature " czy jakiś tego odpowiednik?

nie,ale zaraz zobaczę czy coś takiego jest.

Dodane 27.03.2009 (Pt) 20:07

Kurcze nic podobnego nie znalazłem,a w biosie też pisze że zainstalowane 4 giga a używane 3.Co jest?Mój bios to phoenix

Mozę Twoja płyta główna nie umożliwia obsługi pamięci powyżej 4 GB wiec i może nie zaadresuje poprawnie pamięci powyżej 3GB. Posiadanie systemu 64 BIt to nie wszystko… Poczytaj gdzieś o możliwościach swojej płyty.

Spróbuj uaktualnić BIOS do najnowszej wersji…

Chyba już wiem o co chodzi,znalazłem taką notatkę w instrukcji płyty gł."Ze względu na alokację zasobów chipsetu,system może wykryć mniej niż 4 gb pamięci systemowej podczas instalacji 2 modułów po 2 gb ".Także może lepiej założyć 3 gb,to wtedy na pewno zaadresuje

dołuż mu jeszcze tak na przyszłość 2 GB, wtedy bedzie 3x2GB

Mam tylko 2 banki na pamęć,chyba zmienię płytę.

Zapoznaj się z tym tematem:

http://www.ngohq.com/operating-systems/ … f-4gb.html

SPECTATOR to działa własnie sprawdziłem… też miałem w msconfig ustawione maksymalne użycie pamieci ram na start i przez to system używał tylko 3 i troche giga… własnie przestawiłem i już jest oki…

dzięki za porade =D>