Dlaczego dodatkowo zainstalowaną pamięć RAM nie widzi system

Witam! Mam problem i pytanie, jak w tytule.W pięcioletnim laptopie Toshiba L-20, 1,6GB, Win XP, miałem zainstalowaną

pamięć RAM DDR2 2x256MB. Aby polepszyć osiągi wymieniłem na 1GB DDR2. Laptop pracuje o wiele lepiej.

Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że mając jeden slot wolny, mogę dołożyć jeszcze jedną kość o takich samych

parametrach.Zakupiłem nową pamięć i po włożeniu system pokazuje tylko 1GB pamięci RAM.a nie 2GB.

Zamieniałem miejscami w slotach, wkładałem każdą oddzielnie i rezultat taki sam.System pokazuje 1GB ,oczywiście

pomniejszoną o grafikę. Czy moja płyta nie obsługuje więcej czy może jest inny problem?

W instrukcji laptopa podają, że można zainstalować max 2GB RAM.

Proszę o radę i wyjaśnienie.

Max 2 GB, ale w 2 modułach, czyli 1 GB x 2 co daje max 2 GB.

Też mam Toshiba, też z limitem 2 GB, ale widzi 2 GB w 1 module.

Spróbuj włożyć do 1 slotu moduł 2 GB, ale wyjmij ten 1 GB. 3 GB nie zobaczy na pewno.

Nie zrozumiałeś - kolega ma 2x 1GB pamięci i na raz widzi mu tylko jedną kość.

Spróbuj taki dziwny układ - 1GB + 256MB - powiedz czy ruszyło. Spróbuj takiego układu z każdą kością po kolei. Powiedz czy odnalazło to 1,25GB czy też widziało 1GB albo tylko 256MB

Witam Pharun !

Mogę taką kombinację zrobić ale jest jeden problem.

Stare wymontowane kości były 256MB DDR2 533 a teraz mam dwie 1GB DDR2 667 Kingston.

Są to inne częstotliwości, więc czy nie narobię bałaganu?

Nie, nie narobisz - szybsze kości zostaną automatycznie przetaktowane na niższą częstotliwość i pojadę obie na 533.