Dlaczego ff jest taki popularny -> na luzie :-)

oto wypowiedź jednego z forumpowiczów , który uważa że ff jest bardziej popularny ponieważ :

:hahaha:

niezłe nie ?

jak można oceniac popularność przeglądarki po jego wadze ?

zresztą ta wypowiedź jest kompletną bzdurą bo jest na odwrót, a tu macie linka do tego tematu :

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php? … highlight=

nic tylko smiać się :smiley:

A po co komentować takie bzdurne wypowiedzi? Chyba że chcesz wywaołać kolejną wojnę pomiędzy użytkownikami tych przeglądarek. Ja osobiście od jakiegoś czasu używam Opery bo mi bardziej “pasuje”, ale jeszacze kilka miesiecy temu nie mogłem na nią patrzeć i używałem wyłącznie FF (teraz też go używam, ale znacznie rzadziej). Obydwie przeglądarki są świetne, ale każda przezanaczona do innego typu użytkownika.

ja tak samo, kiedyś też używałem ff :smiley:

a zamieściłem to w dziale na luzie aby się pośmiać, troche humoru na początek dnia nie zaszkodzi

hmm ludzie maja rozna wiedze , jedni wiedza naprawde duzo a innym sie wydaje ze cos wiedza :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Mam Mozille, Mozille FF i Opere, ale domyślną przeglądarką jest FF, chodźby ze względu na RSS-y i bookmarks(zakładki,ulubione) można przedzielać seperatorami takimi liniami poziomymi różne tematy według kategorii, dobrze pomyslane ze strony programistów. (W operze automatycznie sortuje A-Z niewygodne). Mozilla, Mozilla FF —> RSS i bookmarks.

Lekka, szybka, wtyczki pluginy, Adblock itd. I co najważniejsze otwarty kod.

Ma roczek i jest SUPER co będzie za rok, dwa. A IE tylko do Windows Update, chociarz można ściągać nie tylko pod IE—> centrum pobierania

Ja używam FF do normalnego surfowania, a Opery do ściągania czegoś (ma opcje zatrzymania i wznowienia ściągania która w FF nie działa :frowning: ) Ale i tak FF jest dużo szybszy :smiley:

bajki opowiadasz - masz plugin, który znacznie rozszerza możliwości systemowego “pobieracza” FF - a zresztą do ssania większych plików używa się np. WellGeta + wtyczka FlashGot po FF i masz szybko i wygodnie :stuck_out_tongue:

nowa 1.5 faktycznie jest szybsza w działaniu

A gdzie mozna zanlezc te rzeczy?? Moge prosic o jakies linki ?? 8)

A ja używam IE, bo był już zainstalowany z systemem i nie trzeba ściągać żadnej instalki

było na forum - alę proszę :slight_smile:

wtyczki do FF - polska baza -> http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba … zszerzenia

wtyczki do FF - anglojęzyczna -> https://addons.mozilla.org/?application=firefox

WellGet --> http://www.wellget.com/download.asp

można i tak - ale po co ??

zbawi cię 5 minut ?? Może warto spróbować :smiley:

ale nie szybsza od opery :smiley:

widzisz , nie wszystkim sie chce, dlatego jeszcze dużo osób kożysta z ie :x

jednym nie chce się ściagać innej przeglądarki bo po co skoro ma juz wbudowaną w system :roll: a są jeszcze tacy którzy nie wiedzą co to opera czy ff, albo i tacy fani microsoftu którzy nie zmienią przeglądarki za żadne pieniądze, tak jak ja do nie dawna nie mogłem przejść na alternatywę, kożystałem z ie, o czym jeszcze świadczy mój nick, ale to do czasu :smiley:

I teraz jestem zadowolonym userem Opery, nie zamienie jej nigdy nawet na IE7 :!:

ie7: nie chodzi oto że im się nie chce raczej nie przejmująsię zbytnio czy jest jakaś przegladarka czy nie ważne że działa… Nie obchodzi ich to że FF czy Opera jest szybsza oni mają IE i jest dobrze… ale tak prawde mówiąc moge się założyć czy jakbyś kogoś spytał jakiej przeglądarki używa odpowie że nie wie… Bo się tym nawet nie interesował :confused:

Opera Dotychczas była komercyjna teraz jest darmowa sam jej używam i myśle że FF i opera są na takim samym poziomie a że jeden myśli że szybciej chodzi ff czy opera to jjuż jego sprawa, proponuje żeby ludzie używali tego czego im jest wygodniej a nie tego co im inni doradzają

wytłumaczcie mi proszę o co chodzi z tą szybkością ?? Cały czas ten argument jest wykorzystywany w jakiejkolwiek “dyskusji” na temat wyższości jednej nad drugą.

Czy aż takim wielkim plusem jest to, że program odpala się 7 sek. a nie 2 ??

Czy przeglądając strony www 2 sek kogoś zbawią. Czy ktoś mi może przytoczyć argument na to, że szybkość jest mu niezbędna do pracy etc. i jest to faktycznie uzasadniony argument a nie pusty slogan ??

Dla mnie ważniejsza jest stabilność pracy, bezpieczeństwo (czas reakcji na wykryte zagrożenie), konfigurowalność, kompatybilność ze światowymi standartami, możliwość wykorzystania rozszerzeń etc. - a to czy ma ładny interfejs, 100 skórek i czy odpala się w 200 mili sek…

a kożystasz z ff ??

bo opera nie ma żadnej luki w zabezpieczeniach a ff ma aż 3 nie załatane :!: nie mówiąc juz o ie co ma 25 niezałatanych luk :smiley:

szybkość odpalenia programu, opera uruchamia się jak ie, a ff jak żółw się wlecze, zanim zobaczę stronkę internetową :!:

bo przedewszystkim liczy się komfort pracy

chciałeś chyba napisać minusem, tak jest to spory minus, skoro inne aplikacjie potrafią się uruchamiać normalnie, dlaczego ff się uruchamia nawet czasami w 10 sekund :!:

to jest normalne, że ocenia się komfort pracy i szybkość odpalania przeglądarki i szybkość ładowania stron (opera jest tu nie kwestionowanym liderem ) oraz bezpieczeństwo, gdy opera dostanie informacje o pojawieniu się luki w zabezpieczeniach łatana jest już w ciągu niespełna 24 godzin, czasami troszkę więcej a ff->pozostawie bez komentarza gdyż łatanie dziur w ff przebiega nieco dłużej

:lol: :lol: :lol: :lol:

A skąd masz taką pewność :lol: :lol: :lol:

Wczoraj może nie było, a dzisiaj może już ktoś znalazł :P.

Oczywiście to tylko przykład 8)

http://www.histmag.org/index.php?show=n … 11422#news

Jedne z najnowszych danych.

Tak że z tą popularnością to bym za bardzo nie przesadzał, ale fakt, faktem Lisek zajmuje drugie miejsce na rynku przeglądarek.

ie7 - osiągnąłeś swój cel - temat zszedł na wymianę ciosów między użytkownikami FF i Opery. O to Ci chodziło?

Szybkość działania wszystkich programów jest, czasem nawet bardzo, różna na różnych komputerach, więc cały argument o wyższości tego programu od tamtego można by już włożyć między bajki… Na moim złomiastym sprzęcie FF z kilkoma wtykami już włącza się przez prawie pół minuty, ale u znajomego, ta sama przeglądarka z 20 wtyczkami uruchamia się błyskawicznie. Swoje dokłada też i system…

To samo, jeżeli chodzi o “szybkość” przeglądania stron - wiele zależy od jakości łącza, umiejętności i chęci użytkownika do grzebania w programie… No i FF ma FireTune, który podobno wyraźnie przyspiesza pracę przeglądarki (podobno, bo sam nie sprawdzałem).

Dla ścisłości, całym sercem jestem za Operą :wink: