Dlaczego głośniki w monitorze nie działają?


(system) #1

Mam Windows 7. Jak podłączam głośniki do komputera to wszystko jest ok., ale jak podłączam głośniki od monitora, to nie ma dźwięku :frowning: HELP !!


(pstrowsky) #2

Może są po prostu wyciszone, sprawdź to w menu monitora.

A co to za model i jakiej firmy i jakim kablem podłączasz te głośniki?


(system) #3

Nic nie jest wyciszone. Monitor mam marki Fujitsu Siemens.


(system) #4

Witam. Ustaw głośniki w monitorze jako domyślne. Kliknij PPM na głośniczek …potem Urządzenia do odtwarzania…kliknij na nazwę swojego monitora i Ustaw domyślne…Zastosuj i Ok.


(igrek) #5

Kabel od monitora do karty dźwiękowej podłączony?


(hirem) #6

Trafna uwaga przez igrek , jak masz podłączony miedzy komputerem a monitorem tylko kablem sygnałowym D SUB albo DVI to tymi kablami nie idzie dźwięk. Chyba żebyś miał na monitorze i karcie graficznej gniazda na łącza HDMI i z ustawieniami dźwięku jako domyślne z HDMI jakoś tak. To jeśli nie to zostaje się zopatrzyć w kabel Jack u mnie jest z zielonymi końcówkami i dopiero wtedy cieszyć się głosem o ile będzie zadowalający w porównaniu z zewnętrznymi głośnikami. Powinno być gniazdo na taki kabel w monitorze.


(system) #7

No kabel od głośników mam podłączony, bo był w zestawie. Z taką zieloną końcówką, podłączam go do takiego zielonego wejścia z tyłu obudowy, ale nie ma dźwięku ;/


(igrek) #8

Opcja wyciszenie wyłączona? Głośniki podgłośnione na maxa? Ustaw wyjścia w panelu realteka. Albo głośniki nie działają i tyle.


(system) #9

Opcja wyciszenie wyłączona. Głośniki na maxa. Nie wiem tylko, jak te wyjścia ustawić? Mam tam tylko AMD HDMI Output, Głośniki i Realtek Digital Output. Które mam wybrać?

A ten kabel łączący głośniki z kartą dźwiękową, to do jakiego wejścia z tyłu obudowy podłączyć? Bo może ja nie do tego podłączam, bo tam jest kilka wejść ;/ Ja podłączyłem kolorami, czyli do zielonego, bo końcówka kabla jest zielona.


(igrek) #10

Realtek HD Audio output, podłączasz do zielonego i tyle.


(system) #11

Ale tam nie ma Realtek HD Audio Output tylko Realtek Digital Output. To to samo?


(igrek) #12

Masz tylko zintegrowaną kartę realteka. Więc ten digital output.