Dlaczego gry na X360 są tak drogie?


(=GameR=) #1

Witam,

orientujecie się może dlaczego gry na Xbox-a 360 są tak drogie? ok.220 zł gdzie taka sama gra na PC kosztuje nie całe 100 :frowning:

2 takie gry na X-a to konsola PS2 :o .Dlaczego wydawcy gier sprzedają swoje produkty tak drogo,mogli by spuścić z ceny przynajmniej te 25%. Na PC-a są ceny bardzo dobre i gry na takim samym poziomie więc nie rozumiem tych cen,to samo jest również z PS3.


(Johny) #2

Licencja,którą musi dać i Microsoft i producent gry,to jest powód dlaczego wolę PC - ostatnio kupiłem Legend Hand of God edycję kolekcjonerską za 37 zł - orginał,który niedawno kosztował 160 zł,nikt nie pisze ile XBoxów jest już przerobionych,aby odpalać piraty - bo taka jest prawda,że obok zakupu samej konsoli trzeba wydać 1000,2000 zł na gry,tańsze są starsze gry,konsola to jest luksus w PL,mało osób ją ma i mało kupuje gry,ciekawe jaki odsetek piraci


(Jacek Bydgoszcz) #3

Zauważ,że niektóre gry na PC tez są dość drogie.Z reguły gry na konsole wymagają większego nakładu pracy bo są bardziej zaawansowane technicznie.I po części konsole tanieją a zyski Microsoft wyrównuje sobie właśnie poprzez gry.Ale czasami warto poczekać bo gry tanieją nawet poniżej 100zł.


(Skr3czu) #4

Gry na ps3, są nawet droższe.

Najlepiej mieć z 3-5 gierek i się wymieniać, sam tak robię np. ludźmi z forum ps3site.pl

Pozdrawiam.


(=GameR=) #5

gry PS3 stoją na takim samym poziomie cenowy co na X360 :D. Można się wymieniać lub sprzedawać na allegro i kupować inne używane (coś w stylu wymieniania):slight_smile:


(Maciejboss) #6

windowsy też sa drogie no ale gry na konsole zawsze najdrozsze były


(Przyby7ski) #7

Kiedyś gdzieś czytałem ze gry na konsole są takie drogie, bo po prostu konsole są sprzedawane taniej niż kosztuje ich produkcja i w ten sposób producenci odbijają sobie kasę. Nie wiem czy to prawda, ale w każdym bądź razie zapadło mi w pamięć.