Dlaczego gry na X360 są tak drogie?

Witam,

orientujecie się może dlaczego gry na Xbox-a 360 są tak drogie? ok.220 zł gdzie taka sama gra na PC kosztuje nie całe 100 :frowning:

2 takie gry na X-a to konsola PS2 :o .Dlaczego wydawcy gier sprzedają swoje produkty tak drogo,mogli by spuścić z ceny przynajmniej te 25%. Na PC-a są ceny bardzo dobre i gry na takim samym poziomie więc nie rozumiem tych cen,to samo jest również z PS3.

Licencja,którą musi dać i Microsoft i producent gry,to jest powód dlaczego wolę PC - ostatnio kupiłem Legend Hand of God edycję kolekcjonerską za 37 zł - orginał,który niedawno kosztował 160 zł,nikt nie pisze ile XBoxów jest już przerobionych,aby odpalać piraty - bo taka jest prawda,że obok zakupu samej konsoli trzeba wydać 1000,2000 zł na gry,tańsze są starsze gry,konsola to jest luksus w PL,mało osób ją ma i mało kupuje gry,ciekawe jaki odsetek piraci

Zauważ,że niektóre gry na PC tez są dość drogie.Z reguły gry na konsole wymagają większego nakładu pracy bo są bardziej zaawansowane technicznie.I po części konsole tanieją a zyski Microsoft wyrównuje sobie właśnie poprzez gry.Ale czasami warto poczekać bo gry tanieją nawet poniżej 100zł.

Gry na ps3, są nawet droższe.

Najlepiej mieć z 3-5 gierek i się wymieniać, sam tak robię np. ludźmi z forum ps3site.pl

Pozdrawiam.

gry PS3 stoją na takim samym poziomie cenowy co na X360 :D. Można się wymieniać lub sprzedawać na allegro i kupować inne używane (coś w stylu wymieniania):slight_smile:

windowsy też sa drogie no ale gry na konsole zawsze najdrozsze były

Kiedyś gdzieś czytałem ze gry na konsole są takie drogie, bo po prostu konsole są sprzedawane taniej niż kosztuje ich produkcja i w ten sposób producenci odbijają sobie kasę. Nie wiem czy to prawda, ale w każdym bądź razie zapadło mi w pamięć.