Dlaczego internet 8MB działa z prędkością 1MB?

Witam,

zwiększyłem sobie prędkość internetu w tpsa z 1MB do 8MB.

Dziś uruchamiam komuter i widzę w zasobniku systemowym [win xp] że mam 7,4MB,

ale robię test łącza i wszędzie wynik jest że mam 1MB, a pliki ściągają się max z 60 [kilkoma] kb.

Można to jakoś naprawić?

od kiedy masz zwiększone ? masz już aktywne ? zadzwoń do nich

801 505 505

24h na dobę

7 dni w tygodniu

365 dni w roku

A zrobiłeś restart modemu? jest zawsze wymagany przy zmianie prędkości łącza. Modem musi pobrać nową konfigurację i ponownie się zalogować. Konsultant może to zrobić zdalnie po wcześniejszej aktywacji konkretnej usługi lub jak napisał @gmerson zadzwoń na ich infolinie 801 505 505. Ja jak zwiększałem prędkość łącza u lokalnego dostawcy to powiedzieli mi, że aktywacja nastąpi w ciągu 5 dni i rzeczywiście nastąpiła. Też jest drugie wyjście jest coś takiego jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) możesz tam pójść i zerwać z nimi umowę bez żadnych kosztów. Pamiętaj jeżeli oni nie dotrzymują umowy, to masz prawo ją zerwać bez żadnych konsekwencji bo to jest z ich powodu.

Dzwoniłem, badają sprawę.

nie ma takiej opcji neostrady jak 8Mb prędkośc jest do 6Mb i do 10Mb lub od 1 do 10 w nowej promocji

wychodzi na to że masz ustawioną synchronizację pod 6Mb i teraz musisz po prostu czekać aż zdejmą blokadę na loginie mają miesiąc czasu na to od zawarcia umowy niektórym prędkość zostaje odblokowana po paru godzinach od podpisania umowy w salonie a u innych nawet do miesiąca wszystko odbywa się automatycznie u nich w systemie i to jest loteria z tym czekaniem