Dlaczego jak wejdę na DP to wiatrak w laptopie wchodzi na wysokie obroty?

Skończcie te osobiste wycieczki, bo posypią się za nie i za obrzucanie się błotem nagrody.

O co Ci się tu rozchodzi i na choinkę rozpoczynasz gównoburzę. Kolega Ci grzecznie odpowiada, a Ty snujesz jakieś insynuacje. Może też trochę szacunku do osoby, która Ci odpowiada?

Na priva jeszcze ciekawiej nie mam pojęcia o co chodzi w tej dyskusji.

1 polubienie

Na moim domowym lapku też wiatrak dostaje skrzydeł po wejściu na DP. Jedyny skrypt, którego nie mam zablokowanego, to ten który odpowiada za sekcje komentarzy. Wytnę całość i sprawdzę jeszcze raz.

Jest już taki jeden co hackuje płyty główne zdalnie.

hmm twoje grozby wyraznie podpadają pod paragraf o ochronie danych osobowych !!! ale ok… podaj mi mój adres zdjęcie i i numer telefonu !!! masz czas do 18 a jak nie to się zamknij i wez za odrabianie lekcji

Dobra zakończmy ten nieprzyjemny wątek wracając do tematu wpisu.

Co do wyboru adblocka to w miarę obojętny który się wybierze, ważne by był sprawdzony

Mógłbyś napisać, może do nas na priv, dokładnie jaki config?
Sprzetowy i software’owy…

U mnie wygląda to tak. Nic nie piszczy, wiatrak nie słychać i to nawet jeśli DP mam odpalone w tle. A komputer (laptop) nie należy do mocarnych :slight_smile:

Ja testuję nasza stronę na Chrome, Safari i FF pod Makiem, nie mam adblocków i nasza strona nie generuje praktycznie żadnego obciążenia… 2-6% na lapciaku z ultramobilnym procesorem.

1 polubienie

i3-4030U 1,9 GHz, żadnych skryptów i adblocków a wynik jak wyżej …

Zacytuję sam siebie, z bliźniaczego tematu, sprzed kilku miesięcy, poniższe moje zdanie cały czas aktualne:

Faktycznie, “zagadka” u kilku osób, z tym obciążeniem procesorów/wentylatorami, jak z serialu “Archiwum X”…

Na stronie DP włącza mi się losowo, widziana w menedżerze Chrome ramka podrzędna:
https://2mdm.net/ i zżera 60 % zasobów procesora?

Co tam! Daliby reklamę avasta,czy opery, to zobaczyłbyś obciążenie CPU!
A bawią się, przełączają i z ludzi robią idiotów.
Mój palemoon 27.9 sam radzi sobie na DP:


A to się uwziął na reklamę WP?

To że Ty masz problem, oraz kilka innych osób…nie ma potrzeby obscenicznie generalizować, i nas wszystkich tak równać…

Jakoś ja u siebie nie zauważyłem, aby komp mi się wieszał, trzeszczał, czy głośno chodził. Przestudiujcie swoje sprzęty i software a zwłaszcza antywirusy jakie posiadacie:)

Jeśli na wszelkich innych stronach zużycie jest 8-10% zasobów procka a na DP 60%, to jestem skłonny stwierdzić, że jednak to nie mój sprzęt.
Poza tym, na Firefoxie, jest OK a na Chrome nie.

Też właśnie miewam na Chrome.

https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/list

Można spróbować przejrzeć czy ktoś zgłosił. A jak się umie opisać konkretnie błąd to i może zgłosić.

Takich wątków dotyczących nadmiernego użycia mocy procesora na DP było już kilka i sporo osób pisało, że właśnie tylko z dobrymiprogramami są problemy.
Ja na początku ich nie miałem, lecz później zauważyłem też to u siebie. Otwartych (powiedzmy) 20 stron, całkowite użycie procesora około 2%, a otwartych 21 stron (ta dodatkowa jedna to DP) - i użycie procesora ok. 90% i trzy razy więcej RAM niż przy tych pozostałych 20.
Zamknięcie DP i wszystko wracało do normy…

Pisał do mnie w tej sprawie narandill, coś pozmieniał i przez jakiś czas było OK.
Niestety teraz jest tak źle, że bez odpowiednio ustawionego uMatrix DP są praktycznie nieużywalne.

2 polubienia

Mi drugą znaną jest pebex.pl, ale tam powodem są koparki.