Dlaczego kalendarz kończy się w Windowsie czy Androidzie?

(sla17) #1

Witam,

może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w Windowsie mogę przeglądać kalendarz od 1900 do 2099 a w Androidzie od 1902 do 2039? Skąd takie ograniczenia? I czy Żydzi mają kalendarz w Windowsie z rachubą, którą u nich się stosuje (czyli czy teraz mają 5773 rok?)

Wiem, pytanie beznadziejne, ale zaciekawiło mnie to.

(ra-v) #2

Zastanawiasz się nad sensem życia;-)? Koniec świata będzie w 2039 roku;-)

Kto będzie miał ten telefon do 2039 roku?

(deFco247) #3

http://encyclopedia2.thefreedictionary. … 39+problem

(Pablo_Wawa) #4

Niektórzy lubią planować rzeczy na przyszłość, ale rok 2039 to chyba już przesada… :wink:

(Kplodygowice1) #5

Majowie mieli kalendarz do 21 grudnia 2012r.

wygineli znacznie wcześniej i nie był im już potrzebny.niejaki Cortez ich zaciukał w dużej części, ale nie z powodu kalendarza.

pójdę popatrzeć na kalendarz do jednego znajomego Żyda jaki ma na windowsie i czy ma w jidysz.

napisze ci juto co się wywiedziałem.

(sla17) #6

Nic, tak se grzebałem oglądałem memy z końcem świata i tak mi przyszło ;p

(Kpc21) #7

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_uniksowy

(sla17) #8

O, problem nastąpi w dniu moich urodzin - ciekawie, ciekawie :wink:

OK, już czaję - dzięki za informacje :slight_smile:

(Kplodygowice1) #9

wiesz co? mój znajomy Żyd mnie wyśmiał…

powiedział,że jak Holokaust przeżył (bo przeżył),mieszka w Polsce (nie powiedział,że RP ale w Polsce) i tu pewnie umrze, to mu te kalendarze wiszą…ma swój …inną miarą mierzony…

muszę z nim pogadać gdzie go pochowią…Żydów chowią na stojącą…dlatego tablice nagrobne są któtsze…niemcy je obracali i brali na chodniki…zastanów się jeszcze nad sensem życia i nirvawną.

w sumie Żydzi też mogli pisać nagrobki dwustronne…

podobnie ja Ty swój kalendarz możesz pisaĆ iNaCzEj…

a ten Twój i3 to jest najbadziej zje…ny procek Intela…nie miałeś kasy na lepszy?

było nie pić…albo do Policji iść…człowiek by z Ciebie był…)…

(ra-v) #10

Nie wiem co ty paliłeś, piłeś czy wąchałeś, ale Ty jako jedyny masz 31 bitowy procesor i system i kalendarz urwał Ci się w 2004 roku;-)

(sla17) #11

kredens1967, taka marna prowokacja - 2/10, ale powiedzmy że jakoś to łyknąłem i postaram się odpowiedzieć jakoś na ten twój bełkot (bo inaczej tego nazwać nie mogę). A więc :

To ogromny szacunek w jego stronę jeśli to prawda - żyć w kraju, gdzie nie da się nie spotkać z naszym kalendarzem - i skoro rzeczywiście mu to “wisi” i się odnajduje, to jeszcze raz z mojej strony - szacun.

Czy ja gdzieś napisałem, że ja chcę pisać inaczej? Mi tak jak jest teraz odpowiada, tylko zastanawia mnie, czy Żydzi, którzy posługują się swoim kalendarzem w Windowsie (lub jak ktoś używa innego OS to w swoim systemie) ma kalendarz zgodny z rachubą, którą stosują.

Osobiście nie narzekam na wydajność procesora, na moje potrzeby jest aż nadto, to też nie kupowałem nic mocniejszego, trzeba potrafić dostosować sprzęt do wymagań. Pić nie piję, a w Policji bym nie przeszedł testów sprawnościowych, bo ruch, w-f, ćwiczenia nigdy moją mocną stroną nie były :slight_smile:

(Kplodygowice1) #12

sorki nie gniewaj się,bez obrazy

zły dzień miałem

i tak jakoś z kalendarza zeszliśmy na procesor

coż masz rację, na pewno nie jest zły.pozdrawiam i wszystkigo dobrego w nowym roku życzę.