Dlaczego kiedy coś przenosze np. z partycji C na D to komputer wolno chodzi

Witam , jak w temacie np. dzisiaj przenosiłem plik z partycji C na D , który zajmował 60 GB i podczas przenoszenia bardzo zwolnił komputer i chce zapytać czy to od tego może tak sie dziać ? dodam , ze jak przenoszenie zostało zakończone komputer zaczoł normalnie dobrze , szybko pracować

 

mój sprzęt :

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz

Dysk jest obciążony przenoszeniem plików, więc to od tego.

Witam.

Jak każesz procesorowi przenosić z C na D tzn zapisać plik w nowym miejscu a skasować w starym to procesor ma do wykonania bardzo poważną czynność. Byłoby bardzo dziwne i cudowne jakbyś nie zauważał obciążenia.

szczególnie gdy obie partycje są na tym samym fizycznym dysku (odczyt do pamięci części pliku i zapis w innym miejscu na tym samym dysku)

lepiej by było gdyby były to dwa osobne dyski

albo jeszcze lepiej SSD

SSD 150 GB mam zamiar kupić

 

Jeśli dane te były na jednym dysku fizycznym, to jest to normalne, ponieważ musi on odczytywać dane i równocześnie zapisywać.

Przenosząc dane pomiędzy dwoma urządzeniami fizycznymi jest to mniej odczuwalne.

 

 

Procesor przenosi dane na dysku ? Ktoś musi poczytać jak działają systemy operacyjne.

 

Co do SSD to polecam instalacje systemu od nowa, jest lepiej i szybciej.

Tak , wiem na SSD będzie system od nowa i kilka gier wiem , ze SSD jak by przyspiesza działanie gier np. normalnie gra sie zacina ale na SSD już nie bo dysk o wiele szybciej czyta dane

Nie do końca to jest prawda. Mapa załaduje się szybciej, ale więcej klatek w grze nie uzyskasz. 

Dysk SSD przede wszystkim nie posiada części ruchomych, a co za tym idzie, nie ma takich opóźnień w zapisie danych.