Dlaczego komputer mi sie wyłącza ?!

Poczytajcie to. Nie mam pojęcia ale wcześniej wyłączał się ale to nie był problem. Jak już się włączył to pochodził tak bez ruchu 10-15 min i już działał normalnie. Mogłem grac itd. ale teraz to już prawie nic się nie da robić. Co to może być RAM wygląda dobrze. Wtyki, styki i cały inny syf sprawdzałem po 3 razy. Na innych forach czytałem; może być wina, zasilacza, BIOS’u, temp, napięć ale to odpada. Chyba ze BIOS.

a skąd wiesz że nie zasilacz? na biosie to Ci akurat nie pomogę bo sam się na tym słabo znam . :x

Hmmm zasilacz zasilacz. No niby napięcia wszystkie są. Nie jestem pewny, a jak kupie zasilacz a się okażę że to nie to? Tylko kasę w błoto wywalę :stuck_out_tongue:

zasilacz pada…

Tak. To może być BIOS. Próbowałeś go restartować lub aktualizować??

A dlaczego odrzucasz, że to nie może być zasilacz przecież nie sprawdzisz co się z nim dokładnie dzieje jak Ci się komputer wyłączy. To że podczas pracy komputera napięcia wyglądają w porządku nie znaczy że tak jest cały czas.

Z BIOS’u jak i w ogóle na kompach to ja się słabo znam. Tylko troszkę. :stuck_out_tongue:

A ktoś tam o RAM mówił jeśli by coś nie tak było to w EVEREST by nie pokazało tyle ile mam praffda ? :smiley:

Prawda i nie prawda.

Prawda jeżeli chodzi o to, że by Ci pokazało ile tego Ram’u fizycznie masz.

Ale chodzi tu o to czy jest dobrze wpięty i jeżeli dokupywałeś nowe kości to niektóre modele nie współpracują ze sobą najlepiej :confused:

A jaki masz model płyty głównej?

Asus K8N- (z EVEREST)

Wejdz w Everest w zakładkę Komputer - DMI - Bios - i spisz wersję biosu. Może go zaktualizujesz, jeśli będzie taka potrzeba??

Wersja: 1009

Data Wydania: 09/06/2005

Stąd pobierz wersję 1011 i przechowaj ją u siebie na komputerze. Jutro Ci napiszę jak zaktualizować bios, ale zrób to tylko w akcie desperacji bo jest to trochę ryzykowne :stuck_out_tongue: Ja u siebie robiłem i mi się udało ( nie chwaląc się oczywiście :P)

Napisz mi jeszcze jakie jest ryzyko. :stuck_out_tongue: Podaj link.

Sorry nie podałem najważniejszego link’u http://support.asus.com/download/downlo … &model=K8N

Wczytywanie nowego biosu zajmuje ok. 30 sek.

Jeżeli coś pójdzie nie tak np. komputer znów Ci się zrestartuje (co w Dosie nie powinno się zdarzyć) odetną Ci prąd czy cokolwiek innego co mogło by zakłócić pracę komputera, Bios się całkowicie posypie i trzeba będzie go wieźć do serwisu gdzie zainkasują ok. 100 zł za naprawę :confused:

Mam nadzieję, że Cię uspokoiłem :stuck_out_tongue:

Ahhh, teraz włączyłem gierkę MMORPG 5 min pograłem i padł może to jednak zasilacz.