Dlaczego komputer mi sie wyłącza ?!

Witam wszystkich, nie wiem kompletnie co mi się dzieje z komputerem. A chodzi o to iż wyłącza się, sam tak bez powodu czasem po 5 min pracy czasem po godzinie. Jeśli po odpaleniu kompa włączę grę byle jaką za kilka sek wyłącza się. I muszę włączać od nowa. Temperatury są chyba dobre po 30 min pracy; płyta główna 29 stopni C, Procesor 28 stopni C i temp3 (nie wiem co to) WDC WD800JD-00JNC0 39%. Napięcie chyba też; Napięcie rdzenia procesora 1.39 V, (+3.3 V - 3.25 V), (+5 V - 5.03 V), (+12 V - 11.97 V), VBAT baterii CMOS 3.06 V +5 V podczas wstrzymania pracy 4.73 V. Wentylatory: 3342 RPM. Mi się wydaje że wszystko jest OK ale jednak komputer i tak się wyłącza!! Proszę o pomoc.

Od nowości ci się wyłącza.Bo jak tak to prawdopodobnie maż dwie innej firmy pamięci Ram.

Nie, mam go już 3 lata i nic. Jakieś 2 miechy temu się zaczęło. Wyłączał się czasem na starcie, nie brałem tego pod uwagę (Działa to działa nie ? :D) pochodził tak z 15 min i dało się grać. Ale teraz się mu ostro pogorszyło.

A dodawałeś ram

Nie, dosłownie nic przy nim nie robiłem. Tylko odkręciłem obudowy (dla lepszego chłodzenia).

Popracuj na komputerze z odłączonym kablem sieciowym. Też tak kiedyś miałem i się okazało że to wirus ( a raczej trojan ) który przez internet wyłączał mi komputer. Napisz jak to zrobisz i powiedz co zaobserwowałeś.

Nie jest przypadkiem zakurzony?

Jak wyglądają kondensatorki? Nie są napuchnięte?

Mironek, zaraz to zrobię. A co to kondensatorkow są normalne trochę kurzu ale podejrzewam ze każdy tak ma.

Co to podpowiedzi Mironka, nie wydaje mi się że to może być trojan. Czasem komp wyłączał mi się zaraz po odpaleniu. 2x musiałem formatować bo się system popsuł :P.

masz Everesta?

jak nie masz to pobierz a następnie podaj odczyt

:arrow: Komputer

:arrow: Czujnik

Odczyt nie zmienił się od 15 min. Zobacz na początku wszystko napisałem.

czyli skanowałeś Everestestem?

taka jedna sprawa jeśli to jest zwykły blaszak to ściągnij obudowę i zobacz czy przypadkiem nie jest zakurzony :smiley:

jak wiesz od czasu do czasu czyści się kompa sprężonym powietrzem :smiley:

A masz możliwość podania loga z HijackThis?

Tak skanowałem a komputer odkurzam co tydzień jak pokój. W miarę czysty jest. Może mi ktoś napisze co mam zrobić w takiej sytuacji? Co może być tego przyczyną.

szczerze to może być też wina systemu :stuck_out_tongue: jaki masz?

A ja wiem do czego?? Wszyscy tu tak piszą :stuck_out_tongue: A tak na serio to może mu coś siedzi a menelewal o tym nawet nie wie.

I co jak przeskanowałeś, to log czysty, tak??

Proszę o pomoc. Co za syf mi wyłącza kompa! !!

Tak, czysty jak dziewicza… :smiley:

Spróbuj posprawdzać czy RAM dobrze siedzi w wejściu i przy okazji kable mocniej po dociskaj np. do zasilacza :smiley:

Skoro nie wirus, nie temperatura to może być zasilacz, albo któryś z podzespół jest padnięty, ale w tym już Ci nie pomogę.

Wybacz :stuck_out_tongue: