Dlaczego komputer nie widzi plików na oryginalnej płycie

Witam.

Mam płyte z muzyką na której jest także teledysk. Po wsadzeniu CD do napędu komputer widzi tylko ten teledysk, a plików z muzyką nie. W wieży czy też innym urządzeniu na CD tego problemu nie ma. Czy jest możliwość odtworzenia tych plików na komputerze ?

Masz zainstalowane kodeki?

Owszem mam. Sądze że to nie ma nic z kodekami tylko jest to forma pewnego zabezpieczenia…

Przecież płytki na kompie też można odtwarzać, zabezpieczenia mogłoby ewentualnie uniemożliwić ich przegrywanie. Jakiego playera używasz?

A do czego ci potrzebne kodeki przy odtwarzaniu plików audio z płyty ??

Wiem że moze to co napiszę jest głupie i nawet nie wiem czy wykonywalne ale warto sprawdzić.

Sprawdź czy pliki są wyświetlane na innym komputerze…

Może po prostu te pliki są ukryte? Wejdź w opcje folderów i wskaż aby zawsze pokazywał ukryte pliki.

Próbowałem odtworzyć w Windows Media Playerze i w Winampie każdy z tych playerów widział tylko teledysk. Sprawdzałem możliwość ukrytych plików… niestety nie są one ukryte.

sugerowałbym to samo, choć z innej przyczyny -

MDi

sprawdzałeś inne płyty audio ? - być może coś z napędem? - swego czasu wymieniałem napęd, systuacja była podobna - widział DVD a nie widział audio …

Pozdrawiam

a w jakim formacie są te pliki? Czy widać je w Nero lub innym programie do nagrywania?

Napęd działa bez zarzutów (wkońcu ma dopiero 2 tygodnie), ale na starym było to samo. Nero na płycie widzi tylko teledysk znajdujący się tam.

czy ta plyta jest z gazety??? jesli tak to mozesz miec problem co moj znajomy - gdy chcial odtworzyc na kompie to tez byl tylko teledysk(exsplosion) a na odtwarzaczu DVD byly tylko piosenki

Nie, płyta nie jest z gazety kupiłem ją prosto od wykonawcy, wg mnie to jest jakaś forma zabezpieczenia lecz nie wiem czy to zabezpieczenie można jakoś “ominąć” żeby śmigała na kompie…

a czy to nie jest problem z “regionami” ?, Co do zabezpieczenia spróbuj użyć Clony XXL/darmowy/ do sprawdzenia zabezpieczenia płyty przed kopiowaniem, prawdopodobnie ścieżki audi są zabezpieczone przed odtwarzaniem w CD kompa. Możliwość odtworzenia w kompie jest ale musisz znaleźć rodzaj zabezpieczenia / Clony XXL/ i program do skopiowania / Clone CD /. Po skopiowaniu powinno być dobrze. Chyba że jest jakiś najnowszy system zabezpieczenia. I nie chodzi tu o piractwo bo kopie legalnie zakupinej płyty można zawsze wykonać na własny użytek.

Próbując odtworzyć wybieraj w playerach ‘odtwórz audio CD’ a nie szukaj plików na płycie.

oO działa… wielkie dzięki Skiff :* Wszystkim osobą biorącym udział w temacie także dziękuje.